Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2806/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2759/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator S.A.
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 Pzp. Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp....

KIO 2714/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Zarząd Oczyszczania Miasta
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. 7 W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 2820/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Starostwo Powiatowe Lubin
Meritum

Co do interesu do wniesienia odwołania. Na podstawie protokołu postępowania prowadzonego przez zamawiającego ustalono następującą kolejność ofert pod względem ceny (jedyne kryterium oceny ofert): wykonawca wybrany 737.754,00zł., odwołujący kwota 598.665,60zł. W sumie w postępowaniu złożono dwie oferty. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena. W tym stanie rzeczy odwołujący posiada interes do wniesienia odwołania w rozumieniu art....

KIO 2805/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
Meritum

Zamawiający Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Krakowie prowadzi postępowanie, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest rozbudowa środowiska informatycznego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 20 października 2012 r., pod numerem 2012/S 203-333795. Zgodnie z pkt 3 SIWZ przedmiot zamówienia obejmował m.in. dostawę 2 szt....

KIO 2774/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, w imieniu którego czynności wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie
Meritum

Sygn. akt KIO 2769/12 Izba ustaliła, że nie zostały spełnione przesłanki odrzucenia odwołania określone w art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono od niego wpis. Izba stwierdziła, że Odwołujący Strabag – jako wykonawca zainteresowany złożeniem oferty w niniejszym postępowaniu - spełnia określone art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki warunkujące dopuszczalność wniesienia odwołania....

KIO 2769/12|KIO 2774/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie
Meritum

Sygn. akt KIO 2769/12 Izba ustaliła, że nie zostały spełnione przesłanki odrzucenia odwołania określone w art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono od niego wpis. Izba stwierdziła, że Odwołujący Strabag – jako wykonawca zainteresowany złożeniem oferty w niniejszym postępowaniu - spełnia określone art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki warunkujące dopuszczalność wniesienia odwołania....

KIO 2829/12

04.01.2013 wyrok
oddalone
Gmina Miasta Gdynia
Meritum

Zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, o którego udzielenie może się ubiegać....