Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 2895/12

11.01.2013 postanowienie
odrzucone
Miasto Warszawa, Zarząd Oczyszczania Miasta
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu. Izba ustaliła, że w dniu 27 grudnia 2012 r. o g. 15.46 odwołujący przesłał pod nr faksu zamawiającego 6 stron dokumentów. W trakcie transmisji oryginał faksowanego dokumentu został ułożony w urządzeniu nadawczym w układzie poziomym strony A4, zamiast w układzie pionowym, wskutek czego nie przesłano zamawiającemu dolnego i górnego fragmentu każdej z 6 stron odwołania. Faks odebrała w sekretariacie Zarządu zamawiającego Pani B………....

KIO 2863/12

11.01.2013 wyrok
oddalone
Miasto i Gmina Mszana Dolna
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2861/12

11.01.2013 wyrok
oddalone
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. W dalszej kolejności ustalono, że zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Pzp wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 2879/12

11.01.2013 wyrok
oddalone
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść dokumentacji postępowania przetargowego, w tym Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, oferty Odwołującego, zawiadomienia o wykluczeniu Odwołującego z przedmiotowego postępowania i wyborze najkorzystniejszej oferty Przystępującego z dnia 18 grudnia 2012r., uzupełnienia odwołania z dnia 7 stycznia 2013r., pisma Przystępującego z dnia 9 stycznia 2013r., odpowiedzi na odwołanie z dnia 10 stycznia 2013r.,...

KIO 2779/12

11.01.2013 wyrok
oddalone
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Tak jak ustaliła Izba w odwołaniu został podniesiony zarzut naruszenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Świadczenie usługi serwisu pogwarancyjnego elementów i podzespołów środowiska Mainframe” przepisu (1) art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na żądanie złożenia wraz z ofertą dokumentów, które nie są niezbędne do prowadzenia postępowania, (2) art. 29 ust....