Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 436/13

12.03.2013 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu. Rozpatrując odwołanie Izba miała na uwadze dyrektywę zawartą w art. 192 ust. 7 ustawy Pzp zgodnie, z którą Krajowa Izba Odwoławcza może orzekać tylko w granicach zarzutów podniesionych w odwołaniu. Rozpoznając z kolei zarzuty podniesione w odwołaniu, Izba uwzględniała także art....

KIO 418/13

12.03.2013 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny
Meritum

I. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „dostawę odczynników do identyfikacji drobnoustrojów w oparciu o technikę MALDI-TOF, niezbędnych akcesoriów do wykonania 48 000 oznaczeń wraz z dzierżawą analizatora" z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2010, Nr 113, poz....

KIO 458/13

12.03.2013 wyrok
uwzględnione
Gmina Szczucin
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania a odwołujący, którego oferta została sklasyfikowana na drugiej pozycji, bezpośrednio po ofercie Zakładu Gospodarki Komunalnej Groneko s.c. M……….. G……….., M………. G……….. (dalej zwany Groneko) legitymuje się interesem, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

V Ca 278/13

12.03.2013 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Finansów z udziałem Asseco Polans S.A.
Meritum

Pismem procesowym z dnia 8 marca 2013 r. skarżący Comarch Polska Spółka Akcyjna z siedzibą Krakowie cofnęło skargę od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18 grudnia 2012 r., sygn. akt KIO 2593/12, KIO 2599/12, KIO 2600/12, KIO 2601/12. Dlatego też Sąd Okręgowy postanowił jak na wstępie na podstawie art. 355 § 1 kpc w zw. z art. 391 § 1 kpc i art. 194 ust. 2 Prawa zamówień publicznych. Na oryginale wiaścrws podpisy

KIO 428/13

12.03.2013 wyrok
uwzględnione
Szpital Powiatowy im. A. Sokołowskiego w Złotowie
Meritum

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Ustawa nie definiuje przy tym pojęcia rażąco niskiej ceny ani też nie wskazuje jakie kryteria należy brać pod uwagę dokonując kwalifikacji pod to pojęcie....