Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 1406/13

05.07.2013 wyrok
uwzględnione
Gmina Kórnik
Meritum

W informacji o wynikach postępowania zamawiający podał, że odrzuca ofertę odwołującego na podstawie art. 89 ust. 1 pkt Pzp, gdyż w toku prowadzonego postępowania wpłynęły do niego pisma Starostwa Powiatowego w Śremie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, z których wynika, że odwołujący przedstawił nieprawdziwe informacje w oparciu o dokumenty wystawione przez zamawiającego....

KIO 1456/13

05.07.2013 wyrok
uwzględnione
Gmina Raszyn
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Zdaniem Izby, wypełnione zostały przesłanki materialnoprawne, określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniające do wniesienia odwołania tj. posiadanie przez odwołującego interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp. Zarzut dotyczący oferty wykonawcy MZO - rażąco niska cena....

KIO 1513/13

05.07.2013 wyrok
uwzględnione
Teatr Wielki – Opera Narodowa z siedzibą w Warszawie
Meritum

Wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia 26 kwietnia 2013 r., Izba rozpoznała odwołanie w oparciu o stan prawny uwzględniający wejście w życie 20 lutego 2013 r. ustawy z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz. U. z 11 listopada 2012 r., poz.1271). Zgodnie z przepisem art. 179 ust....

KIO 1410/13

05.07.2013 postanowienie
odrzucone
Gmina Kolbudy
Meritum

Zamawiający – Gmina Kolbudy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kolbudy” na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, a ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 17 kwietnia 2013 r....