Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 1673/13

24.07.2013 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Leśne Nadleśnictwo Świdwin
Meritum

W ogłoszeniu o zamówieniu z dnia 25 czerwca 2013 roku opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych zamawiający podał, że uzna za spełniony warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonała co najmniej 3 wieże obserwacyjne tego samego rodzaju, o wysokości powyżej 35 m, zakończoną kabiną obserwacyjną oraz tarasem widokowym, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem...

KIO 1620/13

24.07.2013 wyrok
uwzględnione
Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC S.A. z siedzibą w Radomiu
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie jest zasadne. 6 W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 1608/13

24.07.2013 wyrok
uwzględnione
Gmina Rzgów
Meritum

Zamawiający podał, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, których wiedza i doświadczenie pozwoli na prawidłowe wykonanie zamówienia, to znaczy którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonali co najmniej 1 robotę budowlaną odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia i potwierdzą to stosowanymi referencjami o wartości zamówienia 1 700 000...

KIO 1677/13

24.07.2013 wyrok
uwzględnione
Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. 6 Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 1683/13

24.07.2013 wyrok
uwzględnione
Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Pzp wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp (protokół postępowania, pkt 2, a aktach sprawy). Ustalono również, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis....

KIO 1661/13

24.07.2013 wyrok
uwzględnione
Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej
Meritum

Przepis art. 8 ustawy Pzp wyraża generalną zasadę jawności postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Nie ulega wątpliwości, iż to zamawiający odpowiada za sposób przeprowadzenia postępowania zgodnie z zasadami Prawa zamówień publicznych, w tym zgodnie z zasadą jawności postępowania. W toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zamawiającym ciąży obowiązek i odpowiedzialność za zachowanie tej zasady. Przepis art. 8 ust....