Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 2444/14

03.12.2014 wyrok
oddalone
Rejonowy Zarząd Infrastruktury
Meritum

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, które będą realizowane na podstawie dokumentacji projektowej oznaczonej klauzulą „zastrzeżone” (sekcja II.1.2) i II.1.5) ogłoszenia o zamówieniu). Wykonawca zobowiązany jest do ochrony informacji niejawnych wynikających z realizacji umowy między stronami na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz....

KIO 2419/14

03.12.2014 wyrok
uwzględnione
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Izba nie podzieliła poglądów odwołującego, że skoro z uwagi na brzmienie art. art. 9 l ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. 2013, poz.1399 ze zm.) - prowadzący regionalną instalację do przetwarzania odpadów komunalnych jest obowiązany zawrzeć umowę na zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych odpadów zielonych lub pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania ze wszystkimi podmiotami odbierającymi odpady 21 komun...

KIO 2436/14

03.12.2014 wyrok
uwzględnione
Politechnika Wrocławska
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (dalej „SIWZ”) oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2014/S 216 – 382052 na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia; (ii) opinię Infonet Projekt S.A. z dnia 25 listopada 2014 r....

KIO 2435/14

03.12.2014 wyrok
uwzględnione
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp, a Wykonawcy wnoszący odwołania posiadali interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do ich złożenia. Skład orzekający Izby działając zgodnie z art. 190 ust....

KIO 2433/14

03.12.2014 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
Meritum

Istotą sporu, w niniejszym stanie faktycznym, na co słusznie zwrócił uwagę zamawiający, jest ustalenie czy przedmiotem zamówienia jest świadczenia kompleksowe, czy też jego przedmiotem są dwa odrębne świadczenia. Bezspornym jest bowiem, iż przedmiot zamówienia obejmował m.in. instalację gazów medycznych....