Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2698/14

07.01.2015 wyrok
oddalone
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, wartość szacunkowa kwoty określone której zamówienia przekracza w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2765/14

07.01.2015 postanowienie
odrzucone
Gmina Somianka
Meritum

Izba uznała, że wniesione odwołanie podlega odrzuceniu na postawie art. 189 ust. 2 pkt 3 w związku z art. 182 ust. 1 pkt 2 oraz na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła, że wykonawca HOVEN Inwestycje sp. z o.o. nie przystąpił skutecznie do postępowania odwoławczego. Wykonawca nie załączył do przystąpienia zgłoszonego w dniu 24 grudnia 2014 r....

KIO 2691/14O

07.01.2015 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Ustalono, że wykonawca, którego odwołanie podlega rozpatrzeniu, posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych: w razie potwierdzenia podniesionych zarzutów zostanie mu udzielone zamówienie. Odwołanie nie mogło być uwzględnione....

KIO 2713/14

07.01.2015 wyrok
oddalone
Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej
Meritum

W pierwszej kolejności Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Pzp wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych...

KIO 2762/15

07.01.2015 wyrok
oddalone
Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 2694/14

07.01.2015 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
Meritum

W zakresie zarzutu dotyczącego zaniechania wykluczenia Przystępującego z postępowania z uwagi na nieprawidłowe wniesienie wadium Izba ustaliła następujący stan faktyczny: W punkcie 11 SIWZ Zamawiający określił wymagania dotyczące wadium, stanowiąc, że wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 200.000,00 zł, według wyboru wykonawcy w formie: pieniądza, poręczeń bankowych, poręczeń pieniężnych spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, gwarancji bankowych, gwarancji ubezpiecz...

KIO 2715/14

07.01.2015 wyrok
oddalone
Miasto Łódź - Urząd Miasta w Łodzi
Meritum

W pkt 5.1.5 specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający ustalił, że postępowania, warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie niższą niż 900 000,00 PLN, a zamawiający nie dopuszcza wprowadzenia franszyzy redukcyjnej W odpowiedzi „P. M.” Sp. z o.o....

KIO 2648/14

07.01.2015 wyrok
uwzględnione
Naczelny Sąd Administracyjny
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i wdrożenie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, wszystkich wojewódzkich sądach administracyjnych oraz ośrodkach zamiejscowych tych sądów odpowiedniego systemu informatycznego do obsługi postępowania sądowo-administracyjnego, zapewniającego pełną możliwość realizacji w tym Systemie wszystkich czynności określonych procedurą postępowania przed sądami administracyjnymi, którego rezultatem będzie zapewnienie tym sądom możliwości sprawnego i niezakłóconego toku...