Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 104/15

28.01.2015 wyrok
oddalone
Nowy Szpital Wojewódzki Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, wartość szacunkowa kwoty określone której zamówienia przekracza w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 54/15

28.01.2015 wyrok
uwzględnione
Województwo Mazowieckie
Meritum

Ocena warunku udziału w postępowaniu dokonywana jest w oparciu o dotychczas realizowane przez wykonawcę zamówienia. Weryfikacja posiadanego doświadczenia przeprowadzana jest na podstawie wykazu zrealizowanych zamówień, do którego wykonawca zobowiązany jest dołączyć dowody, że zamówienia w nim wyspecyfikowane zostały wykonane należycie. W tym stanie faktycznym wykonawcy zobowiązani byli wykazać się w ramach doświadczenia m.in....

KIO 77/15

28.01.2015 wyrok
oddalone
Miejska Gospodarka Komunalna sp. z o.o.
Meritum

W treści odwołania zgodnie z rzeczywistością zreferowano stan faktyczny sprawy, w tym opisano wymagania w zakresie wymaganej hydraulicznej regulacji wysokości sformułowane w treści samej specyfikacji istotnych warunków zamówienia – co zostało zreferowane powyżej. Stan faktyczny sprawy wymaga jednak uzupełnienia o dodatkowo ustalenia dotyczące pytań i odpowiedzi dotyczących powyższych wymagań SIWZ, które zostały wybiórczo przedstawione przez Odwołującego....

KIO 113/15

28.01.2015 wyrok
uwzględnione
Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Energooszczędne oświetlenie uliczne w Gminie Juchnowiec Kościelny”. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu art. 2 ust. 8 Pzp oraz art. 3 pkt 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane w ramach zadania pn. Modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego na nowe w technologii LED na terenie Gminy Juchnowiec....

KIO 1/15

28.01.2015 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Poniższy stan faktyczny sprawy w odniesieniu do zarzutów odwołania Izba przywołała w części - za uzasadnieniem wyroku w sprawie sygn. KIO 2419/14. Załącznik nr 1 do SIWZ punkt 5 Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia „Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych do regionalnej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych wskazanej Uchwałą Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012 r....