Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 282/15|KIO 295/15

27.02.2015 wyrok
uwzględnione
Województwo Świętokrzyskie - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ wraz ze zmianami oraz ogłoszenie o zamówieniu z dnia 9 lipca 2014 r. nr 2014/S 129 13 – 230407 na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) protokół postępowania przetargowego z dnia 3 lutego 2015 r....

KIO 187/15

27.02.2015 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Jednostka Wojskowa 4228
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, przysługiwało prawo wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym przez Zamawiającego. Izba postanowiła zaliczyć w poczet materiału dowodowego dokumenty przekazane przez Zamawiającego w odpowiedzi na wezwanie Prezesa Izby i poświadczone przez niego za zgodność z oryginałem, a także te, które zostały złożone w toku postępowania odwoławczego przez Odwołującego oraz Prz...

KIO 257/15|KIO 258/15|KIO 308/15

27.02.2015 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby nie podzielił poglądu przystępującego Sygnity S.A. co do tego, że odwołujący w sprawach o sygn. akt KIO 357/15 i KIO 358/15 nie mają interesu we KIO 257/15, KIO 258/15, KIO 308/15 17 wniesieniu odwołania, ponieważ przystępujący błędnie założył, iż interes ten jest przez Izbę badany na moment zamknięcia rozprawy, nie zaś na moment jego wniesienia....

KIO 301/15

27.02.2015 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa Rządowe Centrum Legislacji
Meritum

W dniu 18 lutego 2015 roku, odpowiadając na wezwanie Zamawiającego, przystąpienie do postępowania odwoławczego zgłosili wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, konsorcjum XSystem S.A. i TARR Centrum Innowacyjności Sp. z o.o., których oferta uznana została za najkorzystniejszą. Zgłoszenie przystąpienia spełniało przesłanki formalne....

KIO 273/15

27.02.2015 wyrok
oddalone
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odwołanie wniesiono w zakresie części piątej [V] zamówienia, która dotyczy dostawy „Systemu do chromatografii cieczowej U -HPLC połączonego ze spektrometrem mas”. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa, odpowiada wymaganiom określonym w specyfikacji wykonawca zobowiązany był - zgodnie z punktem VI.10.1) – załączyć do oferty „Prospekty i/lub foldery ofertowo-reklamowe sprzętu i/lub dokumentację producenta (materiały informacyjne) w języku polskim, a w przypadku zł...

KIO 267/15

27.02.2015 wyrok
uwzględnione
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 287/15|KIO 293/15

27.02.2015 wyrok
uwzględnione
Poczta Polska S.A.
Meritum

Izba uznała, że wskazanie w odwołaniu przez Sygnity S.A. nieuczestniczącej w postępowaniu spółki Atos S.A., zamiast wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia w tym postępowaniu Atos IT Services Sp. z o.o., stanowi oczywistą omyłkę odwołującego, która nie ma znaczenia dla rozpoznania czynności kwestionowanych w odwołaniu. Nieistotność omyłki potwierdza brak podnoszenia tej kwestii przez pozostałych uczestników sporu....