Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 358/15

12.03.2015 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Warszawski
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Izba nie zgodziła się ze stanowiskiem przystępującego COMP S.A. w zakresie nie wykazania przez odwołującego przesłanek z art....

KIO 380/15

12.03.2015 wyrok
uwzględnione
Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy Sp. z o.o
Meritum

odwołanie podlega uwzględnieniu. Izba ustaliła, iż stan faktyczny postępowania nie jest sporny między stronami. Zamawiający odrzucił ofertę odwołującego na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych uzasadniając to tym, że wykonawcy zobowiązani byli skreślić w formularzu oferty te terminy, których nie oferowali, pozostawiając niezakreślony oferowany termin realizacji....

KIO 353/15

12.03.2015 wyrok
oddalone
Województwo Pomorskie, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 roku, poz. 907 ze zm.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 23 lutego 2015 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co potwierdziły na posiedzeniu z ich udziałem....

KIO 385/15

12.03.2015 wyrok
oddalone
Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o.
Meritum

Przedstawiony przez strony postępowania stan faktyczny jest zgodny z ustaleniami dokonanymi przez Izbę i nie jest on pomiędzy stronami sporny. Izba zważyła, co następuje: Odwołanie jest bezzasadne. W ocenie Izby odwołujący nie jest uprawniony do wnoszenia środków ochrony prawnej stosownie do treści art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 179 ust....

KIO 352/15

12.03.2015 wyrok
oddalone
Gmina Margonin
Meritum

Ustalono, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych – w razie potwierdzenia stawianych zarzutów, a w konsekwencji - uwzględnienia odwołania, Odwołujący ma szansę na uzyskanie zamówienia w tym postępowaniu....

KIO 387/15

12.03.2015 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Zarzut zaniechania odrzucenia oferty wykonawcy Dimension Data Polska sp. z o.o. z uwagi na rażąco niską cenę zawartą w przedmiotowej ofercie Pzp nie potwierdził się. Skład orzekający Izby ustalił, co następuje. Zgodnie z pkt. 9 Zestawienie ofert Protokołu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego (DRUK ZP-PN) (dalej „Protokół”) wykonawca Dimension Data Polska sp. z o.o....