Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 1110/15

12.06.2015 wyrok
oddalone
ZUS
Meritum

1. Postępowanie o udzielenie zamówienia zostało wszczęte przed 19 października 2014 r. W dacie wszczęcia postępowania obowiązywał przepis art. 46 ust. 4a Prawa zamówień publicznych w brzmieniu następującym ,,4a. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust....

KIO 1127/15

12.06.2015 wyrok
oddalone
Gminę Pleśna
Meritum

W rozdziale VII pkt 1 ppkt 1.1 SIWZ zamawiający wymagał, aby wykonawca posiadał uprawnienia do wywozu z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, odpadów m. in.: chemikalia, zużyte baterie i akumulatory. Potwierdzeniem posiadania tych uprawnień miał być wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z uwzględnieniem kodów: 16 05 09, 16 06 04, 16 06 05....

KIO 1159/15

12.06.2015 wyrok
uwzględnione
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2014/S 248 – 440031 na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) protokół pierwszego badania i oceny ofert na okoliczność stwierdzenia niezgodności etykiet z SIWZ przez Zamawiającego; (iii) pismo Zamawiającego z 14 kwietnia 2015 r., znak: PSG/ZP/21/11/21/14-15 na okoliczność jego treści; (iv) pismo STILBOS z 17 kwietnia 2015 r. na ok...

KIO 1100/15

12.06.2015 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony z siedzibą w Szczecinie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do wniesienia odwołania, zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest jednym z wykonawców, którzy złożyli ofertę w niniejszym postępowaniu. W przypadku potwierdzenia zarzutów podniesionych w odwołaniu, miałby szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 1132/15

12.06.2015 wyrok
oddalone
Gmina Rudna
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie usługi pn.: Dostarczenie usług transmisyjnych z węzłów sieci do użytkowników końcowych i jednostek gminy do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na obszarze Gminy Rudnia” (strona tytułowa SIWZ)....

KIO 1168/15

12.06.2015 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Szpital Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca
Meritum

Na podstawie dokumentacji postępowania przekazanej przez zamawiającego Izba ustaliła, że w SIWZ w brzmieniu, którego dotyczył wyrok KIO z 23 kwietnia 2015 r., KIO 719/15 zamawiający zapisał, że przedmiotem postępowania jest dostawa wyrobów medycznych, tj. stentów wieńcowych, stentów wieńcowych pokrywanych lekiem, implantów kardiochirurgicznych, wyrobów medycznych do inwazyjnych zabiegów kardiologicznych (pkt 3.1 SIWZ). W pkt 3.2....

KIO 1098/15

12.06.2015 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji Wydział Zamówień Publicznych
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba postanowiła dopuścić, jako dowód, dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem....

KIO 1107/15|KIO 1114/15

12.06.2015 wyrok
oddalone
ARiMR
Meritum

Zarzuty obydwu odwołań dotyczą ustalonych i opisanych przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu kryteriów oceny ofert innych niż cena, a opierających się na deklarowanej liczbie błędów krytycznych na testach akceptacyjnych oraz deklarowanej liczba błędów krytycznych miesięcznie. Odwołujący DML zarzucił, że przy ustaleniu tego kryterium nastąpiło naruszenie art. 91 ust. 1 i 3 oraz art. 7 ustawy pzp, natomiast odwołujący Comarch wskazał na naruszenie art. 7 ust....