Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1062/15|KIO 1063/15

29.06.2015 wyrok
oddalone
Główny Urząd Geodezji i Kartografii
Meritum

Na wstępie podkreślenia wymaga kilka uwag ogólnych, odnoszących się do obu postępowań odwoławczych. [1] Po pierwsze, Krajowa Izba Odwoławcza – po myśli art. 192 ust. 7 ustawy, związana jest zarzutami podniesionymi w odwołaniu. W myśl § 34 ust. 1 rozporządzenia w sprawie regulaminu postępowania przy rozpatrywaniu odwołań, orzeczenie wydawane przez Krajową Izbę Odwoławczą zawiera, w przypadku wyroku, rozstrzygnięcie o żądaniach stawianych przez odwołującego lub odwołujących lub – co po myśli art....

KIO 1265/15

29.06.2015 wyrok
oddalone
31 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący spełnia przesłanki, wskazane w art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Oferta złożona przez Odwołującego zawiera cenę niższą niż oferta wybrana jako najkorzystniejsza, wobec czego uwzględnienie zarzutów dotyczących odrzucenia oferty 6 Odwołującego prowadziłoby do wyboru tej oferty jako najkorzystniejszej. Zauważyć należy, że Zamawiający ustalił, jako jedyne kryterium oceny ofert, cenę oferty o wadze 100pkt....

KIO 1238/15

29.06.2015 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, które nazwano „Dostawa, montaż i uruchomienie kompletnej turbiny wraz z generatorem i wszystkimi urządzeniami pomocniczymi pracującej w sposób bezobsługowy w komorze KP – 4 ze zdalnym nadzorem z ZUW Raba.” Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 015/S 063-111584. 3 Sygn....

KIO 1249/15|KIO 1250/15

29.06.2015 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
Meritum

Odwołania, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołujących wpisu, podlegają rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie obu odwołań Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba stwierdziła, że obaj Odwołujący legitymują się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1281/15|KIO 1282/15

29.06.2015 wyrok
oddalone
Gmina Olszyna
Meritum

Termin złożenia ofert został wyznaczony na dzień 10 kwietnia 2015 roku. Termin związania ofertami, określony w rozdziale 14 SIWZ, wynosił 30 dni i upływał w dniu 11 maja 2015 roku. W dniu 8 maja 2015 roku Odwołujący wnieśli do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołania, co zgodnie z art. 182 ust. 6 ustawy Pzp spowodowało zawieszenie biegu terminu związania ofertami. Zamawiający zwrócił Odwołującym wadium odpowiednio w dniach: 13 maja – odwołującemu ABM Zgorzelec sp....