Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1557/15

04.08.2015 wyrok
oddalone
Agencja Nieruchomości Rolnych
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odnośnie pierwszego zarzutu, dotyczącego naruszenia art. 29 ust. 1 ustawy Pzp w zw. Z art. 7 ust.1 ustawy Pzp, Izba ustaliła, że wykonawca wskazał w odwołaniu na wadliwy opis przedmiotu zamówienia - w sposób niejednoznaczny i niewyczerpujący, nieuwzględniający wszystkich wymagań i okoliczności mogących mieć wpływ i mających wpływ na sporządzenie ofert - albowiem brak jest określenia po stronie Zamawiającego terminów akceptacji i odbioru wszystkich produktów Aktualiza...

KIO 1485/15|KIO 1572/15

04.08.2015 wyrok
oddalone
JastrzębskA SpółkA WęglowA S.A.
Meritum

żadnego z odwołań nie można uwzględnić. Odnośnie zarzutu podania nieprawdziwych informacji w ofercie Przystępującego, Izba stwierdziła, że zarzut ten nie potwierdził się – ewentualne niespełnienie warunków udziału w postępowaniu nie może być utożsamiane z podaniem nieprawdziwych informacji mających (lub mogących mieć) wpływ na wynik postępowania....

KIO 1560/15

04.08.2015 wyrok
oddalone
Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego
Meritum

Izba na posiedzeniu niejawnym prowadzonym z udziałem stron w dniu 29 lipca 2015 r. uznała, iż nie zachodzą przeszkody formalne uniemożliwiające rozpoznanie merytoryczne Sygn. akt: KIO 1560/15 5 zarzutów i skierowała odwołanie na rozprawę, do udziału w której dopuszczeni zostali wykonawcy, którzy w terminie zgłosili przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego....

KIO 1543/15

04.08.2015 wyrok
oddalone
Muzeum Miejskie w Żorach
Meritum

Zgodnie z punktem 5.A. SIWZ ppkt 2, na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia Zamawiający wymagał wykazania, że wykonawca wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie: a) co najmniej dwa zamówienia obejmujące realizację scenografii muzealnych dla wystaw o powierzchni powyżej 100 m 2 o wartości nie mniejszej niż 78 000,00 zł brutto każde (Zamawiaj...

KIO 1556/15

04.08.2015 wyrok
oddalone
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług konferencyjno-hotelowych na potrzeby konferencji naukowej pt. ”Pogranicza w historii prawa i myśli polityczno-prawnej” dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w dokumencie Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), który jest załącznikiem nr 1 do SIWZ. Zgodnie z OPZ: Termin realizacji zamówienia: od 13.09.2016 r....

KIO 1538/15|KIO 1548/15|KIO 1549/15

04.08.2015 wyrok
oddalone
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2014/S 183 - 322582 z dnia 15 kwietnia 2015 r. na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz wymagań Zamawiającego co do przedmiotu zamówienia; (ii) protokół postępowania przetargowego na okoliczność ustalenia przebiegu postępowania; (iv) wezwanie do złożenia wyjaśnień przez MEGATEL z dnia 26 czerwca 2015 r....

KIO 1536/15

04.08.2015 wyrok
uwzględnione
Morski Instytut Rybacki, Państwowy Instytut Badawczy w Gdyni
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę, która w świetle obowiązujących kryteriów oceny ofert mogłaby być uznana za najkorzystniejszą....