Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 1956/15

17.09.2015 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Postępowanie prowadzone jest przez zamawiającego w celu zawarcia umowy ramowej. Postępowanie zostało wszczęte przed dniem wejścia w życie przepisów ustawy zmieniającej - zgodnie bowiem z treścią art. 13 weszła ona w życie z dniem 1 lipca 2015 roku. Ogłoszenie o wszczęciu postępowania zostało opublikowane w dniu 27 czerwca br. W art....

KIO 1945/15

17.09.2015 wyrok
oddalone
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, wartość szacunkowa kwoty określone której zamówienia przekracza w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1928/15

17.09.2015 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Izba dopuściła w poczet materiału dowodowego specyfikację istotnych warunków zamówienia (dalej „SIWZ”) oraz ogłoszenie o zamówieniu na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia. Izba pominęła dowody złożone przez Zamawiającego tj. umowę z dnia 10 października 2014 r. zawartą pomiędzy AVR Sp. z o.o. a Kompostech sp. z o.o., umowę z dnia 9 września 2014 r. zawartą pomiędzy NOVA sp. z o.o. oraz Kompostech sp....

KIO 1937/15

17.09.2015 wyrok
oddalone
Wojskowy Instytut Medyczny
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Nieprawidłowe dokonanie czynności badania i oceny, w tym odrzucenie oferty Odwołującego, w konsekwencji zaś unieważnienie postępowania, a także potencjalne stwierdzenie naruszenia w tym zakresie przepisów ustawy Pzp pozbawia Odwołująceg...

KIO 1933/15

17.09.2015 wyrok
uwzględnione
PGE Dystrybucja S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący, którego oferta uplasowała się na drugiej pozycji w rankingu złożonych ofert, w wypadku uwzględnienia odwołania, ma szanse na uzyskanie zamówienia. Skład orzekający Izby, działając zgodnie z art....

KIO 1966/15

17.09.2015 wyrok
oddalone
Poczta Polska S.A. Pion Infrastruktury
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Ustawą z dnia 9 kwietnia 2015 roku o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015 poz. 605) wprowadzono zmiany dotyczące tzw. mechanizmu odwróconego obciążenia podatkiem od towarów i usług VAT (ang. reverse charge mechanism). Zgodnie z obowiązującym od dnia 1 lipca 2015 roku art. 91 ust....