Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2318/15

06.11.2015 wyrok
oddalone
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu, gdyż odwołujący nie jest uprawniony do wniesienia odwołania zgodnie z art. 179 ust. 1 Pzp stanowiącym, że środki ochrony prawnej przysługują m.in. wykonawcy, który ma interes w uzyskaniu danego zamówienia i poniósł lub może ponieść szkodę skutkiem naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 2295/15

06.11.2015 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 2291/15

06.11.2015 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ważną ofertę, która została sklasyfikowana na drugim miejscu w rankingu ofert. Jednocześnie objęte zarzutami odwołania naruszenia przez 22 Sygn....

KIO 2323/15

06.11.2015 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego
Meritum

Z art. 179 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę na pakiet nr 1 czyli drugą ofertę obok oferty Przystępującego....

KIO 2331/15

06.11.2015 wyrok
uwzględnione
Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba ustaliła, iż stan faktyczny postępowania (treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia i ogłoszenia o zamówieniu) nie jest sporny między stronami i odpowiada stanowi opisanemu przez odwołującego w odwołaniu (nie był kwestionowany przez zamawiającego ani przystępujących). Zamawiający uwzględnił podczas rozprawy zarzuty i żądania odwołania dotyczące: 9 1. usunięcia z punktu 5.1 ppkt 3....

KIO 2336/15

06.11.2015 wyrok
oddalone
Komenda Główna Straży Granicznej
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu z dnia 15 sierpnia 2015 nr 2015/S 157 – 288434 na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia i warunków udziału w postępowaniu; (ii) ofertę Odwołującego na okoliczność ustalenia jej treści; (iii) wezwanie Zamawiającego do uzupełnienia dokumentów z dnia 6 października 2015 r....