Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2770/15

11.01.2016 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
Meritum

Zamawiający w piśmie z dnia 4 grudnia 2015 r. podał, że wzywa wykonawcę RnD sp. z o.o. o złożenia szczegółowych wyjaśnień, wyliczeń i dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny zaoferowanej ofercie w przedmiotowym postępowaniu. W uzasadnieniu wskazał na art. 90 ust....

KIO 2787/15|KIO 2795/15

11.01.2016 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Augustów
Meritum

Zarzut zaniechania wykluczenia wykonawcy Przedsiębiorstwo Transportowe NECKO Sp. z o.o. w sytuacji, gdy podmiot ten, nie będąc wpisanym do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, nie posiada uprawnień koniecznych do realizacji przedmiotowego zamówienia, czym zamawiający naruszył art. 24 ust. 2 pkt 4) w zw. z art. 22 ust....

KIO 2786/15

11.01.2016 wyrok
uwzględnione
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2015/S 118 – 213708 z dnia 30 czerwca 2015 r. na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) ofertę Odwołującego oraz wykonawcy Bazy i Systemy Bankowe sp. z o.o....

KIO 2794/15

11.01.2016 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu
Meritum

9 Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, wartość szacunkowa kwoty określone której zamówienia przekracza w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2662/15

11.01.2016 wyrok
oddalone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Zamawiający, jak jednoznacznie wynika z treści SIWZ, wymagał złożenia przez wykonawców wraz z ofertą wypełnionego załącznika nr 3 zawierającego m.in. „opis oferowanego przedmiotu zamówienia” oraz „załączenia wymaganych próbek oraz opisów technicznych i/lub funkcjonalnych, schematów, katalogów lub kart katalogowych producenta/ów potwierdzających spełnienie wymaganych parametrów (wskazujących w szczególności oferowany typ, rodzaj, model, producenta, numer katalogowy, charakterystykę produktu i inn...

KIO 2822/15

11.01.2016 wyrok
oddalone
Powiat Suski, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, odwołania, oferty Odwołującego, pisma Zamawiającego z dnia 4 grudnia 2015r., odpowiedzi Odwołującego na powyższe pismo z dnia 7 grudnia 2015r., zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty i odrzuceniu oferty Odwołującego z dnia 22 grudnia 2015r., odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 11 stycznia 2016r....