Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 807/18

11.05.2018 wyrok
oddalone
Spółdzielnia Mieszkaniowa Środula
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Jednocześnie Izba stwierdziła, że Odwołujący, wnosząc przedmiotowe odwołanie w dostateczny sposób wykazał interes w złożeniu środka ochrony prawnej - odwołania, w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Izba ustaliła następujący stan faktyczny....

KIO 816/18

11.05.2018 wyrok
uwzględnione
Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) ogłoszenie o zamówieniu nr 2018/S 038 - 084111 wraz ze zmianami oraz Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia wraz ze zmianami (dalej „ SIWZ ”) na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia; (ii) ofertę Odwołującego na okoliczność ustalenia jej treści; (iii) pismo Odwołującego z dnia 13 kwietnia 2018 r....

KIO 764/18

11.05.2018 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Dróg
Meritum

jak i Zamawiającego, nie zmieniła treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w pozostałym zakresie i wymóg punktu 22. dotyczący 14 pracowników był wciąż aktualny. Wymóg ten jest też wymogiem odrębnym od pozostałych wymogów zawartych w opisie przedmiotu zamówienia i rozdziale dotyczącym spełniania warunków udziału w postępowaniu, np. przywołany punkt 1. dotyczący tego, by wykonawca przez cały okres trwania zamówienia dysponował osobami wymienionymi w rozdziale 9....

KIO 768/18

11.05.2018 wyrok
oddalone
2 Regionalną Bazę Logistyczną
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp. Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj....

KIO 583/18

11.05.2018 wyrok
oddalone
Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

odwołanie zasługuje na oddalenie. Niesporne jest, że przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego wynik jest kwestionowany przez odwołującego, są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych, co zostało ustawowo zdefiniowane w art. 2 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w praktyce określane jest jako formuła „zaprojektuj i wybuduj”....

KIO 785/18

11.05.2018 wyrok
oddalone
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 813/18

11.05.2018 wyrok
uwzględnione
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Meritum

Zamawiający dokonał czynności niezgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 2 i art. 87 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i uwzględniła odwołanie w zakresie zarzutu dotyczącego parametru „opory przepływu mniejsze niż 0,12 kPa/l/s dla zakresu przepływu ± 15 l/s”. W związku z powyższym Zamawiający powinien unieważnić czynność wyboru oferty najkorzystniejszej, unieważnić czynność odrzucenia oferty Odwołującego oraz powtórzyć czynność badania i oceny ofert, a w jej ramach poprosić Odwołującego o wskazanie...

KIO 775/18

11.05.2018 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Zespolony
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Jednocześnie Izba stwierdziła, że Odwołujący, wnosząc przedmiotowe odwołanie w dostateczny sposób wykazał interes w złożeniu środka ochrony prawnej - odwołania, w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Izba ustaliła następujący stan faktyczny. Zgodnie z pkt 3.3. b....