Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1871/18

08.10.2018 wyrok
uwzględnione
Biebrzański Park Narodowy
Meritum

Zamawiający, którym jest park narodowy prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia poniżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust.8 poniżej wymienionej ustawy, którego przedmiotem jest „Dostarczenie danych teledetekcyjnych dla obszaru Basenu Środkowego doliny Biebrzy”....

KIO 1893/18

08.10.2018 wyrok
oddalone
Tauron Wytwarzanie S.A. z siedzibą w Jaworznie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody. Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie....

KIO 1904/18

08.10.2018 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa Spółka Akcyjna, Zakład Wsparcia Produkcji
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.), w brzmieniu po nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2016.1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 1905/18

08.10.2018 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa spółka akcyjna w Jastrzębiu Zdroju
Meritum

odwołanie zasługuje na oddalenie. Oceniając ustalony w toku postępowania odwoławczego, na podstawie dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia (kopie dokumentów przywołanych w uzasadnieniu - w aktach sprawy), stan faktyczny, Izba stwierdziła, że żaden z zarzutów odwołania nie jest uzasadniony....

KIO 1865/18

08.10.2018 wyrok
oddalone
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Meritum

Izba ustaliła, iż niniejsza sprawa, w zakresie zarzutów podniesionych przez odwołującego, mieści się w zakresie przedmiotowym ustawy p.z.p. i że odwołanie, które ją zainicjowało zostało wniesione przez podmiot uprawniony i dotyczy materii określonej w art. 179 ust. 1 p.z.p. oraz art. 180 ust. 1 p.z.p., a więc podlega kognicji Krajowej Izby Odwoławczej. Ponadto Izba ustaliła, że odwołanie podlega rozpoznaniu na podstawie art. 187 ust. 1 p.z.p....

KIO 1889/18

08.10.2018 wyrok
oddalone
3 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1878/18|KIO 1879/18|KIO 1880/18

08.10.2018 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że Odwołujący legitymują się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp, według którego środki ochrony prawnej określone w ustawie przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 1902/18

08.10.2018 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Rozpoznając odwołanie w granicach podniesionych zarzutów Izba uznała, że nie podlega ono uwzględnieniu....

KIO 1890/18

08.10.2018 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasta Krakowa
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Jednocześnie Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust....