Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 228/19

18.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 165/19

18.02.2019 wyrok
uwzględnione
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Meritum

treść SIWZ była jednoznaczna i nie zawierała nakazu wykazania się dysponowaniem minimum 4 osobami po dwie na każdą z przewidzianych przez zamawiającego funkcji. Przeciwna interpretacja nie wynika wprost z treści SIWZ. W tej sytuacji brak było podstaw do uznania, że przystępujący, który wykazał trzy osoby, w tym jedną zarówno jako osobę do kierowania ruchem jak i operatora malowarki nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu." Jednocześnie podkreślenia wymaga fakt, iż przytoczony prze...

KIO 180/19

18.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kard. St. Wyszyńskiego w Sieradzu
Meritum

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym przez Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Armii Krajowej 7, ‎ 98-200 Sieradz (dalej „zamawiający”) w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Realizacja projektu pn: „Rozwój e-zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu w Sieradzu” (ogłoszenie ‎ o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 12.12.2018 r....

KIO 134/19

18.02.2019 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, ‎ zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba stwierdziła nieskuteczność zgłoszonego przystąpienia z uwagi na dokonanie tej czynności z przekroczeniem terminu określonego w art. 185 ust. 2 Pzp, wydając postanowienie o odmowie dopuszczenia Wykonawcy M do udziału w postępowaniu odwoławczym....

KIO 204/19

18.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
Meritum

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy zwane dalej „zamawiającym” prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: D ostawa sprzętu jednorazowego użytku: probówek i akcesoriów do poboru krwi oraz portów naczyniowych i igieł do portów (numer referencyjny: 243/P/2019), które zostało podzielone na trzy części zwane grupami ....

KIO 150/19

18.02.2019 wyrok
oddalone
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie odwołania Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ‎ ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 212/19

18.02.2019 postanowienie
odrzucone
Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Meritum

Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1986 j.t. ze zm.), zwanej dalej „Pzp”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z podziałem na części na dostawę leków, zwane dalej: „Postępowaniem”....

KIO 229/19

18.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

do postanowienia z dnia 18 lutego 2019 r. w sprawie o sygn. akt KIO 229/19 Zamawiający – Polska Grupa Górnicza S.A., ul. Powstańców 30, 40-039 Katowice prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Odbiór transportem samochodowym i zagospodarowanie odpadów wydobywczych z Polskiej Grupy Górniczej S.A....

KIO 194/19

18.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
23 Baza Lotnictwa Taktycznego
Meritum

W postępowaniu odwoławczym wywołanym odwołaniem na czynności Zamawiającego – 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na zapewnienie usług ochrony fizycznej osób i mienia realizowanej przez SUFO na rzecz jednostek wojskowych (nr referencyjny ZP/20/2018 ), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 2 sierpnia 2018 r., 2018/S 149-34336, wniesionym do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 4.02.2019 r. przez wyko...

KIO 230/19

18.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego w terminie określonym w art. 185 ust. 2 ustawy Pzp nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 186 ust. 2 ustawy Pzp....