Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 231/19

20.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986), zwanej dalej: „ustawa Pzp” pn. „Utrzymanie zieleni w pasach drogowych w okresie: 1.1.2019 r. - 31.12. 2019 r. na terenie m. Legnicy.”, numer referencyjny DT-P/18/2018....

KIO 216/19

20.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
11 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

1) Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty odwołania; 2) przystępujący po stronie Zamawiającego nie wniósł sprzeciwu. Zgodnie z art. 186 ust. 3 Prawa zamówień publicznych, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie za...

KIO 197/19

20.02.2019 wyrok
uwzględnione
Zarząd Pałacu Kultury i Nauki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Warszawie
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba ustaliła, co następuje: 1. Zgodnie z postanowieniami ogłoszenia o zamówieniu (dalej jako „ogłoszenie”) oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej jako „SIWZ”) Zamawiający postawił następujący warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności zawodowej wykonawcy (pkt 6.1. 2 lit. d SIWZ - str....

KIO 213/19

20.02.2019 wyrok
uwzględnione
Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania , o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Odwołujący jest podmiotem zainteresowanym o ubieganie się o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego. Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przez wykonawcę W. K....

KIO 190/19

20.02.2019 wyrok
oddalone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Rozpoznając odwołanie w granicach podniesionych zarzutów Izba uznała, że nie podlega ono uwzględnieniu....

KIO 224/19

20.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PGNiG TERMIKA SA
Meritum

Odwołujący złożył odwołanie w postępowaniu o nr 18DOZZ316 prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na „Obsługę urządzeń i instalacji obszaru nawęglania na potrzeby MIOS w Elektrociepłowni Siekierki oraz załadunek UPS na magazynach Składowiska Odpadów Paleniskowych Zawady”- część I i II . Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 15.11.2018 roku pod numerem 2018/S 220-504576....

KIO 191/19

20.02.2019 wyrok
oddalone
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, co następuje: Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, do wniesienia odwołania....

KIO 136/19

20.02.2019 wyrok
uwzględnione
Gmina Tczew
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie.             Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do art. 179 ust. 1 Pzp.     Wykonawca ENERGOAGVA s.c. skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów art. 185 ust. 2 i 3 Pzp.   Izba nie uwzględniła opozycji wniesionej przez Odwołującego wobec zgłoszonego przystąpienia przez ww....

KIO 208/19

20.02.2019 wyrok
oddalone
ENEA Operator Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. W pis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek, skutkujących jego odrzuceniem, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Została wypełniona materialnoprawna przesłanka, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 225/19

20.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Mochowo
Meritum

Zamawiający – Gmina Mochowo - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Budowa Targowiska Mój Rynek w Miejscowości Mochowo, am. Mochowo”. Postępowanie zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych z dnia 28 grudnia 2018 r. za numerem 664676-N-2018....