Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 252/19

26.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie
Meritum

Postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Dostawa, montaż i uruchomienie zestawu laparoskopowego 3D” (znak sprawy: ZP/220/101/1), zostało wszczęte ogłoszeniem w Biuletynie Zamówień Publicznych Nr 662914 - N - 2018, data zamieszczenia 18.12.2018 r., przez Samodzielny Publiczny Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie , Al. Powstańców Wielkopolskich nr 72 , 70-111 Szczecin zwany dalej: „Zamawiającym” . W dniu 05.02.2019 r....

KIO 264/19

26.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Borne Sulinowo
Meritum

Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Borne Sulinowo , dalej „Zamawiający”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Borne Sulinowo w roku 2019 w podziale na części . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz....

KIO 226/19

26.02.2019 wyrok
oddalone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie odwołania Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ‎ ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 256/19

26.02.2019 wyrok
oddalone
Lubelski Węgiel „Bogdanka” Spółka Akcyjna
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. W pis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek, skutkujących jego odrzuceniem, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Została wypełniona materialnoprawna przesłanka, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 247/19

26.02.2019 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Zespolony
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) specyfikację istotnych warunków zamówienia (dalej „ SIWZ ”) na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) protokół postępowania przetargowego na okoliczność ustalenia przebiegu postępowania; (iii) ofertę wykonawcy ECO – Investment na okoliczność ustalenia jej treści; (iv) wezwanie Zamawiającego z dnia 15 stycznia do złożenia dokumentów oraz wezwanie z dnia 8 stycznia dot...

KIO 278/19

26.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone trybie przetargu nieograniczonego na: „ Usługi utrzymania czystości w obiektach i pomieszczeniach administracyjnych PGE Energia Ciepła SA.., PGE Toruń S.A., PGE Paliwa Sp. z o. o., Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., Elektrociepłownia Zielona Góra S.A.” , Nr ref.: 1001075700, zostało wszczęte ogłoszeniem w Dzienniku Urzędowym Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich za numerem 2018/S 179-406843 z 18.09.2018 r. , pr...

KIO 205/19

26.02.2019 wyrok
oddalone
PolitechnikaGdańska
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania (jako całości) w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, skierował odwołanie do rozpoznania na rozprawę (z wyjątkami jak niżej).   Skład orzekający Izby ustalił nadto, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów, o których mowa w art. 179 ust. 1 usta...

KIO 243/19

26.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Grochowski im. dr med. Rafała Masztaka Sp. z o.o.
Meritum

Szpital Grochowski im. dr med. Rafała Masztaka Sp. z o.o. (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przygotowywanie i dostawę całodziennych posiłków dla dorosłych pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Grochowskim, im. dr med. Rafała Masztaka Sp. z o.o. oraz odbiór odpadów pokonsumpcyjnych . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....

KIO 257/19

26.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Radomsko
Meritum

Postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą: Wykonanie robót polegających na dostawie i montażu dwustronnych tablic przystankowych LED oraz budowie instalacji elektrycznej zalicznikowej w ramach zadania pn. „Wymiana taboru autobusów miejskich na pojazdy niskoemisyjne oraz rozwój inteligentnych systemów transportowych w Radomsku" – znak sprawy PZP.271.1.7.2019 (dalej „Postępowanie” lub „Zamówienie”), o wartości nie przekraczającej kwot...

KIO 244/19

26.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie
Meritum

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, dalej „Zamawiający”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Usługę polegającą na dostawie, uruchomieniu oraz zarządzaniu i kompleksowej obsłudze systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ‎ (Dz. U. t.j. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....