Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 285/19

04.03.2019 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w terminie i nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 Pzp. Zdaniem przystępującego termin na wniesienie odwołania powinien być liczony od dnia, w którym zamawiający zaprosił wykonawcę do testów – 21 stycznia 2019 r., a najpóźniej od dnia, w którym zamawiający podpisał bez zastrzeżeń protokół z testów – 25 stycznia 2019 r....

KIO 299/19

04.03.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Zamawiający, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie: Dostawa fabrycznie nowych nieoznakowanych pojazdów dla KWP w Szczecinie. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych: nr 508105-N-2019 z dnia 2019-01-29. Wykonawca TEVOR S.A....

KIO 268/19

04.03.2019 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Przywołany przez Odwołującego w ramach postawionych zarzutów, art. 7 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zawiera podstawową zasadę udzielania zamówień. Wynika ‎ z niego, że zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji i równe traktowanie wykonawców oraz zgodnie z zasadami proporcjonalności i przejrzystości. Zgodnie z art....

KIO 277/19

04.03.2019 wyrok
uwzględnione
Fortum Network Wrocław Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez zamawiającego przepisów Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Nie została wypełniona także żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp....

KIO 272/19

04.03.2019 wyrok
uwzględnione
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe sp. z o.o.
Meritum

I. Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi ‎ art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 roku, poz. 1579 ze zmianami; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 15 lutego 2019 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co Strony potwierdziły na posiedzeniu z ich udziałem. II....

KIO 283/19

04.03.2019 wyrok
oddalone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika postępowania po stronie zamawiającego wykonawcę Z.U., prowadzącego w Makowie Mazowieckim działalność gospodarczą pod nazwą Z.U., P.H.U. Z.U. uznając, że zostały spełnione wszystkie przesłanki formalne zgłoszenia przystąpienia wynikające z art....

KIO 273/19

04.03.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Metro Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Warszawie, dalej „Zamawiający”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Dostawa, wdrożenie, utrzymanie ‎ i rozwój systemu ERP wraz z Szyną Integracyjną oraz środowiskiem utrzymaniowym PaaS . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t.j. z 2018 r. poz....

KIO 241/19

04.03.2019 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Tychy
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , ( Dz. U. z 2018 r. , poz. 1986 z późn. zm. ), w brzmieniu po nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2016.1020), zwanej dalej „Ustawą”....