Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 434/19

25.03.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Meritum

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy drobnego sprzętu medycznego jałowego. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 poz....

KIO 454/19

25.03.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 3 p.z.p. jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 465/19

25.03.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Zamawiający, Skarb Państwa – Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Dostawa fabrycznie nowych nieoznakowanych pojazdów dla KWP w Szczecinie”, w część I – dostawa pojazdu ciężarowego z wielozadaniową zabudową do przewozu pojazdów służbowych dla KWP ‎ w Szczecinie (1 szt.)....

KIO 426/19

25.03.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Solec Sp. z o.o.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza ‎ lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 436/19

25.03.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Poczta Polska S.A.
Meritum

W dniu 11 marca 2019 r. Odwołujący – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe SAMFIX-PAPIER G. B., D. B. Spółka Jawna z siedzibą w Gdańsku złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn. „Dostawa papieru kserograficznego i papieru składanki komputerowej dla jednostek organizacyjnych Poczty Polskiej S.A.” (Część 1) prowadzonym przez Zamawiającego: Pocztę Polską Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie....

KIO 412/19

25.03.2019 wyrok
oddalone
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ wraz z załącznikami na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia, wymagań Zamawiającego co do przedmiotu zamówienia oraz wymagań co do formy składanych przez wykonawców dokumentów w postępowaniu; (ii) ofertę Odwołującego oraz wykonawcy Envimet Services sp. z o.o....

KIO 408/19

25.03.2019 wyrok
oddalone
Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 t.j. dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 8 marca 2019 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 5 marca 2019 roku, zatem z zachowaniem terminu do wniesienia odwołania....

KIO 429/19

25.03.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Dom Pomocy Społecznej
Meritum

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1986 j.t. ze zm.), zwanej dalej „Pzp”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę leków, zwane dalej: „Postępowaniem”. Wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp....

KIO 405/19

25.03.2019 wyrok
oddalone
Gmina Pińczów
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wsparcie gospodarki niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego na obszarze Gminy Pińczów . W dniu 25 lutego 2019 r. Zamawiający dodał w „Dokumentacji technicznej”, będącej aktualizacją dokumentacji „ Audyt efektywności energii elektrycznej oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Pińczów wraz z inwentaryzacją na platformie elektronicznej z wykorzystaniem elementów GIS oraz aplikacją w „Chmurki ”, stanowiącej Załącznik nr 7 do SIWZ , w ramach rozd...

KIO 413/19

25.03.2019 wyrok
oddalone
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Meritum

W formularzu ofertowym w pkt. 4 przystępujący złożył następujące oświadczenie: „Oświadczamy, że dostarczymy sprzęt o parametrach wskazanych w Opisie parametrów oferowanego sprzętu – Załącznik nr 2 do Formularza oferty”. Przystępujący wraz z ofertą złożył dokument pn. „Opis parametrów oferowanego sprzętu” na formularzu, stanowiącym załącznik nr 2 do s.i.w.z....