Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 551/19

12.04.2019 wyrok
oddalone
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe z siedzibą w Poznaniu
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika postępowania po stronie zamawiającego wykonawcę Integrale IT sp. z o.o. w Poznaniu uznając, że zostały spełnione wszystkie przesłanki formalne zgłoszenia przystąpienia wynikające z art....

KIO 547/19

12.04.2019 wyrok
oddalone
Miasto Gliwice
Meritum

I. Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi ‎ art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1986 ‎ ze zmianami; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 29 marca 2019 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co Strony potwierdziły na posiedzeniu z ich udziałem. II....

KIO 560/19

12.04.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sławie - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Sława — Etap II — Zlewnia oczyszczalni Sława Część I o numerze referencyjnym nadanym sprawie przez instytucję zamawiającą JRP.511.RB.2.2018....

KIO 574/19

12.04.2019 wyrok
uwzględnione
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 497/19

12.04.2019 wyrok
oddalone
Gmina Godów
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 189 ust. 2 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 ustawy pzp, tj....

KIO 507/19

12.04.2019 wyrok
oddalone
Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, wobec możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, co uprawniało go do złożenia odwołania....

KIO 532/19

12.04.2019 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu
Meritum

: Odwołanie nie zawierało braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 Pzp, tj. posiadanie interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów Pzp....

KIO 527/19

12.04.2019 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu 4620
Meritum

Odwołanie zasługiwało na uwzględnienie w części. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp. Odnosząc się w tym miejscu do wniosku Zamawiającego o odrzucenie odwołania wskazać należy, że podstawę do wniesienia odwołania w rozpoznawanym stanie faktycznym stanowił przepis art. 180 ust. 2 pkt 6 Pzp, a odwołanie zostało wniesione w terminie....

KIO 578/19

12.04.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. w Bogdance
Meritum

W dniu 11 kwietnia 2019 r., przed otwarciem rozprawy w sprawie odwoławczej, wykonawca: COMPENSA T.U. na Życie S.A. z siedzibą w Warszawie, złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 10 kwietnia 2019 r., zawierające oświadczenie tego wykonawcy o cofnięciu odwołania wniesionego w dniu 1 kwietnia 2019 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym przez zamawiającego: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A....

KIO 594/19

12.04.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Rokietnica
Meritum

W dniu 12 kwietnia 2019r., przed wyznaczoną rozprawą, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego z tej samej daty o cofnięciu odwołania. Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 187 ust.8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 wraz ze zm.), postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z art. 187 ust....