Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1539/19

21.08.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Powiatowy
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego w terminie określonym w art. 185 ust. 2 ustawy Pzp nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 186 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 1554/19

21.08.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Gliwice
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 2 p.z.p. „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1566/19

21.08.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie

KIO 1475/19

21.08.2019 wyrok
oddalone
Gmina i Miasto Nisko
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Jednocześnie Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust....

KIO 1542/19

21.08.2019 wyrok
oddalone
Gmina Bobrowniki
Meritum

Odwołane jest nie zasadne i dlatego podlega oddaleniu. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła nadto, że Odwołujący I Przystępujący wykazali interes we wniesieniu środków ochrony prawnej, tj. odwołania i przystąpienia....

KIO 1521/19

21.08.2019 wyrok
uwzględnione
Urząd m. st. Warszawy Urząd Dzielnicy Praga-Południe
Meritum

Izba dokonała w pierwszej kolejności badania spełnienia przez Odwołującego przesłanek określonych w art. 179 ust. 1 ustawy pzp, to jest kwestii posiadania przezeń legitymacji do wniesienia odwołania. Posiadanie legitymacji czynnej przez wykonawcę korzystającego ze środków ochrony prawnej podlega badaniu przez Izbę z urzędu w celu ustalenia dopuszczalności wniesienia odwołania....

KIO 1543/19

21.08.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zamawiający - 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bydgoszczy - prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawy sukcesywne sprzętu jednorazowego użytku dla OIT i Anestezjologii”, Numer referencyjny: 53/2019, na podstawie ustawy z dna 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawa Pzp” lub „ustawa”....

KIO 1582/19

21.08.2019 postanowienie
odrzucone
Sąd Okręgowy w Lublinie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest usługa ochroniarska wymieniona w wykazie usług społecznych i innych szczególnych usług, stanowiącym załącznik nr XIV do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/24/UE (§ 2 ust. 2 ogłoszenia). Postępowanie prowadzone było na podstawie art. 138o ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz....

KIO 1524/19

21.08.2019 wyrok
uwzględnione
Powiat Brzozowski
Meritum

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje niżej ustalone części (zadnia), tj.: 1)    CZĘŚĆ 1: Zadanie Nr I - "Przebudowa drogi powiatowej Nr 2020R Barycz - Niebylec polegająca na budowie chodnika dla pieszych w km 0+973 - 1+100 w miejscowości Barycz"; 2)    CZĘŚĆ 2: Zadanie Nr II - "Przebudowa drogi powiatowej Nr 2036R Brzozów - Wara polegająca na budowie chodnika dla pieszych w km 5+602 - 5+834 w miejscowości Przysietnica"....