Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1955/19

15.10.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych w Łodzi
Meritum

Zamawiający: Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych w Łodzi prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa sprzętu komputerowego oraz akcesoriów” (nr sprawy: NH.270.14.2019) (dalej „Postępowanie”). Numer ogłoszenia: 2019/S 157-386985. W dniu 20 września 2019 r. Zamawiający dokonał modyfikacji treści SIWZ. które umieścił na swojej stronie internetowej w tym samym dniu. Odwołujący: Orange Polska S.A....

KIO 1961/19

15.10.2019 wyrok
uwzględnione
Krakowskie Forum Kultury
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Przedmiotem sporu pomiędzy Stronami jest to, czy w zaistniałych okolicznościach sprawy Zamawiający w sposób nieuzasadniony zastosował art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych i bezpodstawnie odrzucił ofertę Odwołującego jako niezgodną ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, czy też powinien ofertę tę uznać za zgodną ze specyfikacją, ewentualnie po uzyskaniu wyjaśnień Odwołującego w trybie art. 87 ust....

KIO 1966/19

15.10.2019 wyrok
uwzględnione
Dom Pomocy Społecznej Ruda Różaniecka
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) specyfikację istotnych warunków zamówienia (dalej „ SIWZ ”) na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz wymagań Zamawiającego; (ii) ofertę Odwołującego oraz Przystępującego na okoliczność ustalenia ich treści: (iii) wezwanie Zamawiającego z dnia 20 września 2019 r....

KIO 1980/19

15.10.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Dróg Miejskich z siedzibą w Warszawie
Meritum

zasadne jest umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie art. 187 ust. 8 ustawy Pzp, z uwagi na złożenie przez Odwołującego oświadczenia o cofnięciu odwołania. Zgodnie z treścią tego przepisu Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy; w takim przypadku Izba umarza postępowanie odwoławcze. Jeżeli cofnięcie nastąpiło przed otwarciem rozprawy, odwołującemu zwraca się 90% wpisu....

KIO 1960/19

15.10.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie z siedzibą w Lublinie
Meritum

Zgodnie z art. 187 ust. 8 Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy; w takim przypadku Izba umarza postępowanie odwoławcze. Zgodnie zaś z art. 192 ust. 1 Pzp, o oddaleniu odwołania lub jego uwzględnieniu Izba orzeka w wyroku. W pozostałych przypadkach Izba wydaje postanowienie. Odwołujący złożył skuteczne oświadczenie o cofnięciu wniesionego przez siebie odwołania, co nastąpiło przed otwarciem rozprawy....

KIO 1863/19

15.10.2019 wyrok
oddalone
Powiat Ełcki
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1971/19

15.10.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Na podstawie art. 187 ust. 8 p.z.p. „Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy; w takim przypadku Izba umarza postępowanie odwoławcze. Jeżeli cofnięcie nastąpiło przed otwarciem rozprawy, odwołującemu zwraca się 90% wpisu.” Zgodnie z materiałem procesowym w dniu 15 października 2019 r. odwołujący przekazał Izbie skuteczne oświadczenie o wycofaniu odwołania, co nastąpiło przed wyznaczonym na dzień 16 października 2019 r....

KIO 1973/19

15.10.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego

KIO 1959/19

15.10.2019 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba ustaliła, co następuje: 1.    W załączniku nr 1a do SIWZ (SIWZ i inne dokumenty przywołane w uzasadnieniu w aktach postępowania odwoławczego w kopii przekazanej przez Zamawiającego). Zamawiający opisał minimalne parametry techniczne wydzierżawionych kserokopiarek kolorowych A3/A4....

KIO 695/19

15.10.2019 wyrok
uwzględnione
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez zamawiającego przepisów Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Nie została wypełniona także żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp....