Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 384/20

13.03.2020 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Kraków w imieniu której działa Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy”, przysługiwało uprawnienie do wniesienia odwołania....

KIO 414/20

13.03.2020 wyrok
oddalone
45 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Izba potwierdziła skuteczność przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wykonawcy G. F. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą EUROBUD G....

KIO 476/20

13.03.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wielkopolskie Centrum Onkologii
Meritum

Wielkopolskie Centrum Onkologii (dalej: „ Zamawiający ”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej „ ustawa Pzp ”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Sukcesywny zakup i dostawę rękawiczek diagnostycznych”; dalej „ Postępowanie ". W dniu 6 marca 2020 r....

KIO 465/20

13.03.2020 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju
Meritum

Z art. 179 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Legitymacja Odwołującego jako wykonawcy zainteresowanego udziałem w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia i mogącego ponieść szkodę w związku z brzmieniem zaskarżonych postanowień specyfikacji, nie budziła wątpliwości....

KIO 430/20

13.03.2020 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa, Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” Nadleśnictwo Łomża z siedzibą w Łomży
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 439/20

13.03.2020 wyrok
oddalone
Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” Nadleśnictwo Kaliska
Meritum

Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, prace z nasiennictwa leśnego, prace związane z gospodarką w szkółce leśnej, prace związane z gospodarką łąkowo-rolną, a także prace związane z melioracjami wodnymi, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kaliska w roku 2020....

KIO 445/20

13.03.2020 wyrok
uwzględnione
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie następujących przepisów: 1.    art. 91 ust. 1 w zw. z art. art. 24 ust. 1 pkt 12 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez zaniechanie wykluczenia wykonawcy P.P.H.U. MK M. K., który nie wykazał spełnienia przez J. N. oraz A. G. wymagań w zakresie doświadczenia, wiedzy, umiejętności i uprawnień określonych w rozdziale V pkt 1 ppkt B lit....

KIO 431/20

13.03.2020 wyrok
oddalone
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba, po wysłuchaniu stanowisk Stron, oddaliła wniosek Przystępującego Sweco o odrzucenie odwołania w zakresie zarzutu dotyczącego zachowania w poufności informacji zastrzeżonych przez Sweco na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp. Ww....

KIO 441/20

13.03.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami do budynków w Tychach". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2019/S 227-558081 w dniu 25 listopada 2019 roku. Wykonawca „INSTALMEDIA" Sp. z o.o....

KIO 493/20

13.03.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Opole
Meritum

Ustalono, że odwołanie wniesiono zostało w ustawowym terminie. Kopia odwołania została prawidłowo przekazana Zamawiającemu. Odwołujący uiścił wpis w wymaganej wysokości na rachunek UZP. Odwołanie nie zawierało więc braków formalnych i mogło podlegać merytorycznemu rozpoznaniu. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpienia po stronie Zamawiającego ani Odwołującego....