Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 1182/20

09.06.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Politechnika Poznańska
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego, dotyczące zadania pod nazwą: „Dostawa fabrycznie nowego specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej, wraz ze szkoleniem w siedzibie zamawiającego, z podziałem na 2 części (pakiety)”, numer referencyjny: AD/ZP/28/20, Projekt pn.: „ECBiG - Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki”, nr POIR.04.02.00-30-A004/16, współfinansowany ze środków Europejs...

KIO 895/20

09.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st Warszawie Sp. z o.o.

KIO 744/20

09.06.2020 wyrok
uwzględnione
Jednostka Wojskowa Nr 4724 (JW Nr 4724) z siedzibą w Krakowie
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 834/20

09.06.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Augustów
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp, zaś Odwołujący ma interes w uzyskaniu zamówieniu. Odwołujący, którego oferta została odrzucona, w wypadku potwierdzenia zarzutów ma szanse na uzyskanie zamówienia. Skład orzekający Izby, działając zgodnie z art. 190 ust....

KIO 1231/20

09.06.2020 postanowienie
odrzucone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Uniwersytet Jagielloński z siedzibą w Krakowie zwany dalej: „zamawiającym”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843) zwanej dalej: „Pzp”, na wyłonienie wykonawcy w zakresie świadczenia usług mycia powierzchni i elewacji szklanych przy użyciu podnośników oraz metod alpinistycznych z zastosowaniem odpowiednich środków w budynka...

KIO 855/20

09.06.2020 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. Izba stwierdza, że nie zachodzą przesłanki określone w art. 189 ust. 2 Pzp, których zaistnienie skutkowałoby odrzuceniem odwołania. W szczególności odwołujący wykazał, że w terminie ustawowym wniósł do zamawiającego kopię odwołania, jednak - z przyczyn leżących po stronie zamawiającego - zamawiający nie mógł odczytać treści przesłanego pliku z kopią odwołania....

KIO 1206/20

09.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu
Meritum

Oświadczeniem złożonym w piśmie z 8 czerwca 2020 r. odwołujący - CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o. w Lublinie - cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego - Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu na wdrożenie systemu informatycznego w ramach realizacji projektu „rozwój e-zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu w Sieradzu”. W tym stanie rzeczy, Izba na podstawie art. 187 ust....

KIO 856/20|KIO 930/20

09.06.2020 wyrok
oddalone
Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba dopuściła i przeprowadziła dowody z treści SIWZ, oferty Odwołującego (Wykonawcy P), zobowiązania Podmiotu załączonego do oferty Odwołującego, wezwań z 20, 27 marca oraz 10 kwietnia br. wraz z odpowiedziami Odwołującego i załączonymi do nich dokumentami....

KIO 1098/20

09.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Państwowe

KIO 609/20

09.06.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi.
Meritum

Zamawiający - Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na wykonanie robót budowlanych w zakresie wymiany stolarki okiennej wraz z robotami towarzyszącymi w budynku handlowo - usługowym w nieruchomości przy ul. Kilińskiego 300 w Łodzi. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 1/20 poz. 513471-N-2020. W dniu 23 marca 2020r. Odwołujący - Hana Bud sp. z o.o....