Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 573/20

19.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

KIO 1165/20

19.06.2020 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 627/20

19.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Meritum

Zamawiający: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów prowadzi postępowanie pn.: Przygotowanie, organizacja i przeprowadzenie szkoleń z zakresu dostępności dla 900 koordynatorów ds. dostępności w ramach projektu „Współpraca na rzecz dostępności - szkolenia dla koordynatorów" Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 20.12.2020 r. pod numerem ZS-35/2019....

KIO 883/20

19.06.2020 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę Bialmed Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego i dopuściła ww. wykonawcę do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika....

KIO 794/20

19.06.2020 postanowienie
odrzucone
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Szacunkowa wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 1 kwietnia 2020 r. poz. 528038-N-2020. W dniu 1 kwietnia 2020 r. na stronie internetowej zamawiającego została zamieszczona specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ). W pkt III SIWZ, zatytułowanym „przedmiot zamówienia”, zamawiający wskazał: 1....

KIO 452/20|KIO 454/20

19.06.2020 wyrok
uwzględnione
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez zamawiającego przepisów Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Nie została wypełniona także żadna z przesłanek ustawowych wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp skutkujących odrzuceniem któregokolwiek z odwołań....

KIO 835/20|KIO 843/20

19.06.2020 wyrok
uwzględnione
Gminę Kobierzyce, z siedzibą w Kobierzycach
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołania na rozprawę Ustalono dalej, że wykonawcy wnoszący odwołania posiadają interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 701/20

19.06.2020 wyrok
uwzględnione
Miasto Zduńska Wola
Meritum

W pkt III.7 SIWZ zamawiający wskazał, że zaoferowane oprawy muszą być oznakowane znakiem CE oraz posiadać certyfikat akredytowanego ośrodka badawczego, potwierdzającego spełnienie deklarowanych parametrów elektrycznych i stosowanie systemu zarządzania jakością procesów produkcji - certyfikat ENEC (dotyczy opraw ulicznych i parkowych) i ENEC PLUS lub równoważny (dotyczy opraw ulicznych). W pkt VI.8.2....

KIO 1073/20

19.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

zasadne jest umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie art. 187 ust. 8 ustawy Pzp, z uwagi na złożenie przez Odwołującego oświadczenia o cofnięciu odwołania. Zgodnie z treścią tego przepisu Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. W takim przypadku Izba umarza postępowanie odwoławcze. Jeżeli cofnięcie nastąpiło przed otwarciem rozprawy, odwołującemu zwraca się 90% wpisu....

KIO 896/20

19.06.2020 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st Warszawie Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący, którego oferta została odrzucona w zadaniu 2 i 8, w wypadku potwierdzenia zarzutów ma szanse na uzyskanie zamówienia w tych zadaniach....