Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1345/20

01.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Politechnika Opolska
Meritum

Zamawiający - Politechnika Opolska [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na usługę w zakresie tłumaczeń pisemnych dla jednostek Politechniki Opolskiej (znak postępowania: ZP/U/9/2020). Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 2 kwietnia 2020 r. pod numerem 528893-N-2020. W dniu 17 czerwca 2020 r....

KIO 851/20

01.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 3a ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przystąpi...

KIO 982/20

01.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

KIO 967/20

01.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Starachowice
Meritum

Gmina Starachowice, dalej „Zamawiający”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Starachowice. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 783/20

01.07.2020 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

prezentowane w wyroku, skład orzekający rozpoznający obecne odwołanie uznał, iż w części zarzuty nie mogły podlegać rozpoznaniu. Odwołujący podtrzymał w całości zarzuty, a przepisu Ustawy nie przewidują częściowego odrzucenia odwołania, co jednak nie oznacza, iż zarzuty spóźnione, czy też zarzuty oparte na okolicznościach ocenionych wcześniej przez Izbę, mogły być poddane ponownej ocenie w ramach nowego odwołania....

KIO 1381/20

01.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Siemianowice Śląskie
Meritum

Gmina Siemianowice Śląskie (dalej: „ Zamawiający ”) ..................... prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej „ ustawa Pzp ”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa drogi gminnej łączącej ul. Konopnickiej i ul. Matejki z ul. Starą Katowicką w Siemianowicach Śląskich”; dalej „ Postępowanie "....

KIO 681/20

01.07.2020 wyrok
oddalone
Energa-Operator S.A.
Meritum

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy rozłączników napowietrznych SN o budowie zamkniętej z telesterowaniem i telesygnalizacją. Zgodnie z Działem 3 pkt 1 Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, dalej „SIWZ”, komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia winna odbywać się za pomocą środków komunikacji elektronicznej: Platformy zakupowej ....

KIO 910/20

01.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Techniczno-Humanistyczna
Meritum

w granicach pojęcia interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść zamawiającego mieści się sytuacja, w której wykonawcy zainteresowani zamówieniem dążą do zmiany warunków udziału w postępowaniu, będących przeszkodą do ubiegania się o zamówienie. Okoliczności powołane w zgłoszonym przystąpieniu stanowią, w ocenie Izby, wystarczające wywiedzenie interesu w uzyskaniu tego rozstrzygnięcia na korzyść Odwołującego. Odwołujący pismem z dnia 26 czerwca 2020 r....

KIO 815/20

01.07.2020 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie czynności eksploatacyjnych i konserwacyjnych urządzeń oświetlenia drogowego we Wrocławiu. Pismem z dnia 30.01.2020 r. zamawiający wezwał wykonawców, na podstawie art. 182 ust. 6 ustawy Pzp, o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 18 dni oraz dodatkowo o 60 dni, tj. do dnia 02.04.2020 r. W wyznaczonym przez zamawiającego terminie odwołujący złożył oświadczenie, że jest związany ofertą do dnia 02.04.2020 r....