Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 2227/20

05.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 186 ust.2 zd.1 ustawy Pzp. W dniu 18 września 2020 r. przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pisemne oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu odwołania w całości z wnioskiem o umorzenie postępowania odwoławczego....

KIO 2328/20

05.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Instytut Psychiatrii i Neurologii
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego w terminie określonym w art. 185 ust. 2 ustawy Pzp nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 186 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 2246/20

05.10.2020 wyrok
uwzględnione
Powiat Tarnogórski
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Czynnościom Zamawiającego Odwołujący zarzucił naruszenie: 1. art. 89 ust. 1 pkt 7a ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez niezgodne z prawem odrzucenie oferty Odwołującego pomimo wyrażenia przez niego zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, 2. art. 93 ust....

KIO 2190/20

05.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejski Zarząd Dróg w Opolu
Meritum

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg w Opolu ul. Firmowa 1, 45-594 Opole, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia powyżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy na „ Oczyszczanie miasta w zakresie: całoroczne oczyszczanie pasów drogowych rejonu I i II, w tym oczyszczanie chodników, placów, terenów zieleni, ciągów pieszych i pieszo-rowerowych oraz przejść podziemnych”....

KIO 2057/20

05.10.2020 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Meritum

Odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp. Następnie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj....

KIO 1923/20

05.10.2020 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie w imieniu której postepowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Ponadto Izba stwierdziła, że odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....

KIO 2243/20

05.10.2020 wyrok
uwzględnione
Łódzka Spółka Infrastrukturalna sp. z o.o.
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 2463/20

05.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

W odniesieniu do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Leasing finansowy wraz Z dostawą fabrycznie nowego przenośnika taśmowego specjalnego o szerokości taśmy 1400mm dla odstawy głównej KWK ROW Ruch Chwalowice z podziałem na trzy zadania , przez P olską Grupę Górniczą S.A. z siedzibą w Katowicach (40 – 039) (dalej „zamawiający”) wykonawca Famur S.A....

KIO 2122/20

05.10.2020 postanowienie
odrzucone
Centralną Komisję Egzaminacyjną z siedzibą w Warszawie
Meritum

W dniu 31 sierpnia 2020 r. odwołujący wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie (łącznie 35 stron) oraz załączniki (segregator) - wskazując (na str. 34 i 35 odwołania) 37 załączników, w tym w pozycjach: • 24 - „ oferta Elanders [TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA /’, • 25 - „Oferta Eurodruk [TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA ]”, • 31 - „ Wydruk z portalu Wikipedia dla hasła „maszyna zwojowa", wydruk ze strony EURODRUK Poznań sp....

KIO 2265/20

05.10.2020 wyrok
oddalone
Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy pzp. Oczywiste jest, że w następstwie uwzględnienia odwołania, w wyniku przewidywalnej sekwencji zdarzeń, realna byłaby możliwość ubiegania się przez odwołującego o udzielenie mu zamówienia....