Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 2523/20

12.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Politechnika Poznańska
Meritum

Politechnika Poznańska, zwana dalej: „zamawiającym” na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.) zwanej dalej: „Pzp” , prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę fabrycznie nowego specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej z podziałem na części (numer sprawy: AD/ZP/17/2020 ), zwane dalej: „postępowaniem” . Ogłoszenie o zam...

KIO 2516/20

12.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej Mazovia
Meritum

Zamawiający - Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej Mazovia w Warszawie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Sukcesywne dostawy kart telefonicznych dla Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia w podziale na cztery części. Numer referencyjny: 1/09/2020/D, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz....

KIO 2208/20|KIO 2209/20|KIO 2218/20

12.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Finansów
Meritum

Ministerstwo Finansów (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zakup usług specjalistycznych związanych z oprogramowaniem Oracle. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 poz. 1843), zwanej dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 8 lipca 2020 r....

KIO 2045/20

12.10.2020 wyrok
oddalone
ADAMIETZ Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie mieści się w zakresie przedmiotowym ustawy p.z.p., dotyczy materii określonej w art. 180 ust. 2 pkt 3 i 4 p.z.p. i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 187 ust. 1 p.z.p. Izba stwierdziła dalej, że nie została wypełniona żadna z przesłanek o których mowa w art. 189 ust. 2 p.z.p., a których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 2350/20

12.10.2020 wyrok
oddalone
Miasto i Gmina Lubowidz
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp, zaś Odwołujący ma interes w uzyskaniu zamówieniu. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem....

KIO 2117/20

12.10.2020 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie
Meritum

Przedmiotem postępowania jest całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie wraz ze wszystkimi elementami z podziałem na dwie części zamówienia: Część nr 1 - Rejon w Rzeszowie OUA Dębica; Część nr 2 - Rejon w Krośnie....

KIO 2551/20

12.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Nowy Targ
Meritum

W dniu 8 października 2020 roku, przed otwarciem rozprawy, ML SYSTEM Spółka Akcyjna w Zaczerniu w Warszawie, cofnęła odwołanie wniesione w dniu 6 października 2020 roku. Uwzględniając powyższe, Krajowa Izba Odwoławcza, działając na podstawie art. 187 ust. 8 zd. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze. Zgodnie z art. 187 ust. 8 zd....

KIO 2339/20

12.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej realizowanego w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”, numer referencyjny: IREZA3c-216-03/2020; 9090/IREZA3/11107/02977/20/P na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....

KIO 2440/20

12.10.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Dzierzgoń
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Legitymacja Odwołującego jako kwestionującego postanowienia specyfikacji, które negatywnie wpływają na możliwość złożenia przez niego oferty, nie była sporna....

KIO 2153/20

12.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Meritum

W odniesieniu do postępowania o udzielnie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A. ul. Strzelców Bytomskich 207, 41-914 Bytom (dalej „zamawiający”) na „Rozbiórkę budynku Związków Zawodowych byłej KWK „Kazimierz-Juliusz” w Sosnowcu przy ul. Ogrodowej” wykonawca Dominex Sp. z o.o., ul....