Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 2626/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miejska Chojnów
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W sytuacji umo...

KIO 2545/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Zamawiający Skarb Państwa – Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych ‎ z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pod nazwą Zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania do budowy sieci informatycznych. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 0 lipca 2020 roku pod numerem 2020/S 127-310085. W dniu 5 października 2020 roku działając na podstawie art. 180 ust....

KIO 2610/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
Meritum

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy (dalej: „ Zamawiający ”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej „ ustawa Pzp ”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę 80 sztuk fabrycznie nowych komputerów (stacji roboczych) wraz z zainstalowanymi systemami operacyjnymi dla Zakładu Gospodarowania Nieruchomo...

KIO 2441/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Zamawiający – SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego rozbudowy budynku Szpitala Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej” . Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w BZP z dnia 18 sierpnia 2020 r., pod nr 575584-N-2020 ....

KIO 2580/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 2 ustawy Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W sytua...

KIO 2559/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienie spełnia wymogi formalne określone w art. 185 ust. 2 ustawy. Izba nie stwierdziła zaistnienia przesłanek, o których mowa w art. 189 ust. 2 ustawy, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną z art. 179 ust. 1 ustawy. Izba dopuściła zgłaszającego się przystępujących w charakterze uczestników postępowania....

KIO 2271/20|KIO 2275/20

20.10.2020 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji
Meritum

brak jest jakichkolwiek przeszkód do uznania, że jeśli pod określonymi rygorami PZP dopuszcza się możliwość zmiany postanowień zawartej umowy, to zmiana taka jest możliwa po wyborze, ale przed podpisaniem." (wyrok KIO z dnia 10.02.2009 r. sygn. akt KIO/UZP 125/09, wyrok KIO z 21.06.2010 r. sygn. akt: KIO/UZP 1089/10, wyrok KIO z 02.03.2010 r. sygn. akt: KIO/UZP 210 / 10 )....

KIO 2384/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Meritum

Zamawiający  Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy  prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Zadaszenie pneumatyczne boiska Orlik przy ul. Szanajcy 5 wraz z wymianą nawierzchni . Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 2508/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza ‎ lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 2615/20

20.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PGNiG Termika S.A.
Meritum

PGNiG Termika S.A., zwana dalej „Zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Budowa kotłowni gazowo-olejowej (KGO) wraz z instalacjami i gospodarkami pomocniczymi oraz powiązaniami do infrastruktury zakładu w Ciepłowni Kawęczyn. Numer referencyjny: 19DOZZ493”. W dniu 12 października 2020 roku, działając na podstawie art. 179 ust. 1 w zw.180 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2019 roku, poz....