Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 2630/20

27.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), [ustawa Pzp lub Pzp] przez zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie dla zadania pod nazwą „Konserwacja oświetlenia ulicznego w tunelach na terenie m.st....

KIO 2636/20

27.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga – – Północ
Meritum

oświadczenie Zamawiającego należy interpretować w ten sposób, że zobowiązał się on do powtórzenia czynności badania i oceny ofert i uzyskania stosownych wyjaśnień treści oferty Przystępującego oraz ewentualnego (w miarę potrzeb) wyjaśnienia i uzupełnienia dokumentów. Odwołujący i Przystępujący nie przedstawili odmiennej interpretacji tego oświadczenia Zamawiającego, a Odwołujący nie negował zakresu uwzględnienia zarzutów nr 6 – 10 (Zamawiający nie wskazał na obecnym etapie na zamiar odrzucenia o...

KIO 2490/20

27.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 186 ust.3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych(t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 wraz ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp....

KIO 2394/20

27.10.2020 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa — Główny Inspektorat Transportu Drogowego,
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby działając zgodnie z art. 190 ust....

KIO 2474/20

27.10.2020 wyrok
oddalone
Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1020) , zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 2577/20

27.10.2020 wyrok
uwzględnione
Tramwaje Warszawskie spółkaz ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej SIWZ) Zamawiający ustanowił warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej i zawodowej: 5.3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj. wykonawcy którzy: 5.3.1....

KIO 2538/20

27.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Politechnika Śląska z siedzibą w Katowicach
Meritum

Skuteczne skorzystanie przez którąkolwiek ze stron postępowania odwoławczego z przysługującej jej tzw. czynności dyspozytywnej (czyli uwzględnienia w całości zarzutów odwołania przez zamawiającego lub cofnięcia odwołania przez odwołującego, względnie częściowe uznanie zarzutów odwołania przez zamawiającego przy jednoczesnym wycofaniu pozostałych zarzutów przez odwołującego) powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. Zgodnie z art. 186 ust. 3...

KIO 2555/20

27.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający – Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu (dalej „ Zamawiając y”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Budowa sieci wodociągowej dla celów bytowo - gospodarczych i przeciwpożarowych w kompleksie wojskowym we Wrocławiu przy ul....

KIO 2405/20

27.10.2020 wyrok
oddalone
Skarb Państwa: Prokuratura Krajowa
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Izba potwierdziła skuteczność przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wykonawcy A.P.N. Promise S.A. z siedzibą w Warszawie (zwanego dalej również: „ Przystępującym” )....

KIO 2571/20

27.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Śląski
Meritum

W dniu 26 października 2020 r., tj. przed otwarciem posiedzenia i rozprawy w sprawie odwoławczej, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego – Konsorcjum w składzie: Multiconsult Polska sp. z o.o. (Lider konsorcjum), Arkadis sp. z o.o., Transprojekt Gdański sp. z o.o. z siedzibą Lidera w Warszawie, działając przez pełnomocnika, złożyli do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 26 października 2020 r. zawierające oświadczenie ww....