Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 2646/20

30.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 2 i 3 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wnies...

KIO 2671/20

30.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Zamawiający – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „ Dostawa sprzętu medycznego oraz wyposażenia oddziałów szpitalnych w ramach projektu Zakup sprzętu medycznego, zakup wyposażenia oddziałów szpitalnych, zakup ambulansu, zakup sprzętu komputerowego, zakup urządzeń do dezynfekcji i środków dezynfekcyjnych”. W dniu 16 października 2020 r....

KIO 2507/20

30.10.2020 wyrok
oddalone
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. Izba stwierdza, że nie zachodzą przesłanki określone w art. 189 ust. 2 Pzp, których zaistnienie skutkowałoby odrzuceniem odwołania. W ocenie Izby odwołujący wypełnił łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest odwołujący wykazał posiadanie interesu w uzyskaniu rozpoznawanego zamówienia oraz odwołujący wykazał wystąpienie możliwości poniesienia szkody przez odwołującego....

KIO 2712/20

30.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Stołeczna Policji
Meritum

Zamawiający Komenda Stołeczna Policji prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem są Dostawy telefonów komórkowych. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 17 września 2020 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 586361-N-2020. 20 października 2020 roku Odwołujący Orange Polska S.A. wniósł odwołanie od czynności Zamawiającego, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie a rt. 89 ust....

KIO 2299/20

30.10.2020 wyrok
oddalone
Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

W pkt 15.1 s.i.w.z. (opis sposobu obliczenia ceny) zamawiający wymagał, by cenę ryczałtową oferty obliczyć na podstawie tzw. tabeli elementów scalonych obejmujących trzy główne elementy świadczenia wykonawcy tj. Prace Projektowe, Nadzór autorski, Roboty budowlane. Wartości poszczególnych elementów scalonych zamówienia należało wskazać na formularzach cenowych stanowiących odpowiednio formularze od Formularza nr 2.1 - Formularza nr 2.4, a następnie cenę oferty należało wpisać na formularzu oferty...

KIO 2582/20

30.10.2020 wyrok
oddalone
Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając ich tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 2310/20

30.10.2020 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, do wniesienia odwołania. W odniesieniu do zarzutów dotyczących warunku udziału w postępowaniu określonego w pkt 7.2.2 SIWZ: W pkt 7.2.2 SIWZ zamawiający przewidział warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej (doświadczenia)....

KIO 2599/20

30.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy
Meritum

Zamawiający – Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy prowadzi w  trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej również „ ustawą Pzp ”), postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „ Dostawa sprzętu i urządzeń informatycznych dla izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej oraz Krajowej Szkoły Skarbowości "....

KIO 2627/20

30.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych z 1.06.2018 r. pod nrem 545684N2020. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) , zwanej dalej w skrócie »Pzp« lub ustawą bez bliższego określenia. Izba ustaliła, że 12 października 2020 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenia zamówienia M. C., ul....

KIO 1832/20

30.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że zgłoszone przystąpienie spełnia wymogi formalne określone w art. 185 ust. 2 ustawy. Izba postanowiła oddalić opozycję odwołującego. Izba wskazała, że zgodnie z art. 185 ust. 7 ustawy istotnie do postępowania odwoławczego mają zastosowanie przepisy kodeksu postępowania cywilnego, ale jedynie w odniesieniu do części V Sąd polubowny (arbitrażowy), a ta część nie tylko, że nie odsyła do części ogólnej Kodeksu, w tym do powołanego przez pełnomocnika art. 13 par. 2 czy art. 133 pa...