Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 2926/20

19.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
13 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza ‎ lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 2881/20

19.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Meritum

Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Sanoku (dalej „zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na usługę polegającą na odbiorze ‎ i zagospodarowaniu odpadów o kodzie 20 03 07 ; nr referencyjny: IDZ.261.1.1.2020 (dalej: „postępowanie”). Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz....

KIO 2803/20

19.11.2020 wyrok
oddalone
Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając ich tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Rozpoznając odwołanie w granicach podniesionych zarzutów Izba uznała, że nie zaistniały podstawy do jego uwzględnienia....

KIO 2783/20

19.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Centrala
Meritum

Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na: „zakup komputerów AIO i urządzeń wielofunkcyjnych (w pn.: podziale na części)", Oznaczenie postępowania: 0000-ZP.261.17.2020 ; zostało wszczęte ogłoszeniem w ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13.04.2020 r. pod nr 2020/S 133-325929 przez : Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa zwany dalej: „Zamawiającym” ....

KIO 2811/20

19.11.2020 wyrok
oddalone
Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba ustaliła, iż w dniu 2 listopada 2020 r. do akt sprawy wpłynęło pismo wykonawcy Mercant Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi zawierające zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. W dniu 18 listopada 2020 r. ww....

KIO 2745/20

19.11.2020 wyrok
oddalone
Zamawiającego Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu, co zostało potwierdzone na posiedzeniu z udziałem stron i uczestnika postępowania....

KIO 2862/20

19.11.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Czernica
Meritum

Przystępujący w ofercie zaproponował wykonanie zamówienia za cenę 1 968 748,95 zł brutto, co stanowi kwotę mniejsza niż 70,00% kwoty 3 583 498,74 zł brutto wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania. Pismem z dnia 15 października 2020 roku zamawiający wezwał przystępującego na podstawie art. 90 ust. 1 i 1a ustawy P.z.p. do złożenia wyjaśnień w zakresie zaoferowanej ceny....

KIO 2856/20

19.11.2020 wyrok
oddalone
Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy pzp przyjmując argumentację odwołującego zajmującego wg decyzji zamawiającego trzecie miejsce w rankingu oceny ofert, za właściwą także w sytuacji rozpatrywanej sprawy, tj. przy braku podnoszenia zarzutów do oferty na miejscu drugim....

KIO 2578/20

19.11.2020 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

z wyroku z dnia 06.11.2014 r., sygn. KIO 2224/14, gdzie Izba stwierdza „zakres oczekiwań zamawiającego do wyjaśnień powinien być określony w wezwaniu w sposób jasny, precyzyjny i jednoznaczny, tak aby pozwolić wszystkim wykonawcom wykazującym staranność oczekiwaną od uczestnika rynku zamówień publicznych na zrozumienie zakresu wymagań zamawiającego.” 3.5. Z kolei w wyroku z dnia 14.02.2020 r., sygn....

KIO 2903/20

19.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Meritum

Zamawiający - Centralna Komisja Egzaminacyjna, ul. Józefa Lewartowskiego 6, 00-190 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Ocenianie na ekranie: Opracowanie systemu do oceniania prac egzaminacyjnych z wykorzystaniem technologii informatycznej”, numer referencyjny: CKE/10/2020. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 27.10.2020 r. nr 2020/S 209-510760....