Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 2609/20

27.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych
Meritum

Zamawiający – Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na ś wiadczenie usługi wdrożenia i utrzymania sieci WAN (znak postępowania: BDG-WO.261.5.2020). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 30 września 2020 r. pod numerem 2020/S 190-459212 . W dniu 12 października 2020 r. wykonawca Netia S.A....

KIO 2904/20

27.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa 1 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp jeżeli uczestnik postępowania, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesienie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 2949/20

27.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Instytut Psychiatrii i Neurologii
Meritum

Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 - dalej: „ustawa Pzp" lub „Ustawa”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Usługę konserwacji systemu elektroenergetycznego oraz sanitarnego w obiektach Instytutu Psychiatrii i Neurologii przy ul....

KIO 2849/20|KIO 2850/20

27.11.2020 wyrok
oddalone
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Izba ustaliła, że w przypadku obu odwołań nie została wypełniona żadna z przesłanek, ‎ o których stanowi art. 189 ust. 2 Pzp. Wobec tego Izba uznała, że żadne z tych odwołań nie podlega odrzuceniu. Izba ustaliła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, ‎ że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponie...

KIO 2920/20

27.11.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie
Meritum

Zamawiający  Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie  prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie usługi Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla Inwestycji pn. „Poprawa infrastruktury w małych portach: Mrzeżyno, Niechorze, Lubin, Trzebież" . Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 2950/20

27.11.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Blachownia
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp, zaś Odwołujący ma interes w uzyskaniu zamówieniu, biorąc pod uwagę w szczególności, że odwołanie dotyczy postanowień SIWZ. Jednocześnie, Izba nie widzi podstaw do odrzucenia odwołania z racji złożenia odwołania przez podmiot nieuprawniony, z uwagi na braku szkody w wyniku naruszeń Zamawiającego....

KIO 2941/20

27.11.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Łobez
Meritum

Izba rozpoznając sprawę uwzględniła akta sprawy odwoławczej, w rozumieniu § 8 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2018 roku w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (Dz.U. z 2018 r. ). Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Łobez”....

KIO 2871/20

27.11.2020 wyrok
oddalone
Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.,
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając ich tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Rozpoznając odwołanie w granicach podniesionych zarzutów Izba uznała, że nie zaistniały podstawy do jego uwzględnienia....

KIO 2844/20|KIO 2846/20

27.11.2020 wyrok
uwzględnione
43 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp. Następnie Izba ustaliła, że obaj Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj....

KIO 2757/20|KIO 2759/20

27.11.2020 wyrok
oddalone
PKP Intercity S.A.
Meritum

Tożsamość postanowień SIWZ oraz oceny zaprezentowanej przez zamawiającego w odniesieniu do ofert obu odwołujących uzasadnia łączne przedstawienie okoliczności faktycznych. W rozdziale IV ust. 3 SIWZ zamawiający ustalił, że cena ofertowa (oferty) to cena za wykonanie przedmiotu zamówienia zaoferowana przez wykonawcę, który złożył ofertę, przy czym jest to cena w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U....