Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 3057/20

02.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Susiec
Meritum

Gmina Susiec (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Susiec. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2019 poz. 1843 ), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 2966/20

02.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), [ustawa Pzp lub Pzp] przez zamawiającego: Uniwersytet medyczny w Łodzi, którego przedmiotem są: „ Usługi serwisowe oraz dostawę materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących” o wartości poniżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust...

KIO 3047/20

02.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Wsparcia Produkcji
Meritum

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Wsparcia Produkcji zwany dalej: „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Dostawa do kopalń JSW S.A....

KIO 3108/20

02.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Zamawiający – Centrum Informatyki Resortu Finansów , prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „ Dostawa licencji oprogramowania w tym: 158 szt. licencji oprogramowania Microsoft SQL Server Enterprise Edition lub równoważnych, wraz z gwarancją na okres 36 miesięcy oraz 81 szt....

KIO 2820/20

02.12.2020 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Odwołane jest niezasadne nie znalazły potwierdzenia w materiale dowodowym podniesione zarzuty wobec czynności wyboru oferty przystępującego jako najkorzystniejszej i dlatego odwołanie podlega oddaleniu. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 2998/20

02.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Finansów
Meritum

Ministerstwo Finansów (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zakup usług specjalistycznych związanych z oprogramowaniem Oracle. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2019 poz. 1843 ), zwanej dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 8 lipca 2020 r....

KIO 3025/20

02.12.2020 wyrok
uwzględnione
INSBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1020) , zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 3015/20

02.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu Centralne Laboratorium Akumulatorów i Ogniw
Meritum

Zamawiający Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu Centralne Laboratorium Akumulatorów i Ogniw prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, kt órego przedmiotem jest: „ Modernizacja Laboratorium przy ulicy Fortecznej 12 – Rozbudowa budynków przynależnych do budynku „B” . Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano 27 maja 2020 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 544171-N-2020....

KIO 3003/20

02.12.2020 wyrok
oddalone
Kancelaria Sejmu w Warszawie
Meritum

Odwołanie nie podlega uwzględnieniu. Zarzut naruszenia art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp jest niezasadny, albowiem brak jednolitości i spójności terminologii technicznej w dokumentach producenta publikowanych na stronach internetowych – jak wskazywał Zamawiający - nie mógł działać na szkodę wykonawcy IT ARTE ubiegającego się w przedmiotowym postępowaniu o zamówienie – powodując uznanie, że oferta wykonawcy jest niezgodna z treścią SIWZ....

KIO 2934/20

02.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sosnowiecki Szpital Miejski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Sosnowiecki Szpital Miejski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Sosnowcu , dalej „Zamawiający”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Dostawę odczynników ‎ wraz z dzierżawą analizatora, oraz sprzętu do badań immunohematologicznych wykonywanych za pomocą metod z użyciem technologii aglutynacji mikrokolumnowej....