Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 2975/20

04.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Zamawiający – Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w Warszawie – działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.), zwanej dalej „ustawą P.z.p.”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem są usługi ochrony osób i mienia oraz konserwacji w obiektach PAŻP....

KIO 2993/20

04.12.2020 wyrok
oddalone
Gmina Damasławek
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający w SIWZ w Rozdziale VII „Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami” w ust. od 1do 4 sprecyzował: „1. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego składane przez wykonawców oferty wraz z załącznikami, zmiana oferty, powiadomienie o wycofaniu oferty wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zamawiający ni...

KIO 2972/20

04.12.2020 wyrok
uwzględnione
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania.  Na wstępie Izba stwierdziła, że odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ‎ ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu ‎ w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....

KIO 3009/20

04.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
przez Miasto Stołeczne Warszawa-Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Odwołanie zostało wniesione przez wykonawcę: E. K. – S. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą ELES - BUD E. K. – S. z Kobyłki (Odwołujący) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz....

KIO 3053/20

04.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii
Meritum

Zamawiający  Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy  prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie usługi pn. Dostawa i wdrożenie infrastruktury serwerowej i sieciowej oraz oprogramowania dla Szpitalnego Systemu Informatycznego (SSI) . Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 3031/20

04.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

powyższe jest równoważne z rezygnacją z prawa do wniesienia sprzeciwu wobec uwzględnienia przez Zamawiającego zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Dostrzeżenia wymaga, że posiedzenie z udziałem stron i uczestników postępowania jest tą fazą postępowania odwoławczego, która bezpośrednio poprzedza rozprawę....

KIO 3164/20

04.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Finansów
Meritum

Zamawiający - Ministerstwo Finansów, ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa , prowadzi ‎ w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „ Dostawę pojazdów Mobilnych Jednostek Kontrolnych oraz pojazdów Mobilnych Punktów Kontrolnych wraz ze świadczeniem usług w zakresie ich utrzymania, serwisu, napraw bieżących i mycia”. Wartość postępowania przenosi kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 3022/20

04.12.2020 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa
Meritum

Z punktu V. ppkt 1.3.1 WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU wynika, że: „Zamawiający uzna warunek za spełniony, kiedy wykonawca wykaże, że: - nie wcześniej niż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowej dotyczącej budowy budynku w technologii modułowej stalowej o powierzchni zabudowy większej lub równej 750 m2; - nie wcześniej n...

KIO 3051/20

04.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Warszawie, w imieniu którego postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie
Meritum

SIWZ została zamieszczona przez Zamawiającego na platformie zakupowej gdzie prowadzone jest postępowanie w dniu 10 listopada 2020 r. Wobec powyższego termin do wniesienia odwołania został zachowany. Kopia odwołania została prawidłowo przekazana Zamawiającemu. Odwołujący w terminie uiścił wpis w wymaganej wysokości na rachunek UZP....

KIO 2434/20|KIO 2437/20

04.12.2020 wyrok
oddalone
Gminę Wrocław w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez zamawiającego przepisów Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Nie została wypełniona także żadna z przesłanek ustawowych wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp skutkujących odrzuceniem któregokolwiek z odwołań....