Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 3004/20

14.12.2020 wyrok
oddalone
KP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Odwołanie podlegało oddaleniu. W niniejszym postępowaniu znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy miał artykuł 89 ust. 1 pkt 2 oraz art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Znaczenia miały także art. 89 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 90 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a także art. 89 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 3 ust. 1 oraz art. 15 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z artykułem 89 ust....

KIO 3161/20

14.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasta Tychy
Meritum

Gmina Miasta Tychy Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Utrzymanie zieleni wysokiej na terenie miasta Tychy”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 3128/20

14.12.2020 wyrok
oddalone
Szpitale Pomorskie sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie jest niezasadne i podlega oddaleniu. Na wstępie Izba uznała, że odwołujący, wnosząc przedmiotowe odwołanie wykazał swój interes w złożeniu niniejszego środka ochrony prawnej w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, gdyż uwzględnienie odwołania może doprowadzić do sytuacji, że odwołujący może uzyskać szansę na wybranie jego oferty jako najkorzystniejszej....

KIO 3125/20

14.12.2020 wyrok
uwzględnione
PPHU „SAW-BUD”
Meritum

Na podstawie dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonej przez zamawiającego, a doręczonej do akt sprawy oraz wyjaśnień złożonych na posiedzeniu przez odwołującego do protokołu, Izba nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania na podstawie art.189 ust.2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz. U. z 2019 r., poz....

KIO 2648/20

14.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina i Miasto Koziegłowy
Meritum

Zamawiający Miasto i Gmina Koziegłowy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła na terenie Gmin Koziegłowy i Siewierz celem poprawy, jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii” - znak postępowania: RIGK.271.08.2018. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w DUUE pod nr 2018/S 100-227641 z dnia 29.05.2018r. https ://ted.europa.eu/udl?uri-TED:NOTICE:227641-2018....

KIO 3010/20

14.12.2020 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania, a odwołujący posiadał legitymację do wniesienia odwołania zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 ustawy Pzp (podlegającą badaniu na dzień jego złożenia)....

KIO 3093/20

14.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie , dalej „Zamawiający”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zakup i dostawę telefonów komórkowych wraz z kartami SIM, zakup kart SIM i świadczenie usług telefonii komórkowej oraz świadczenie usług mobilnego dostępu do internetu, dostawa kart telemetrycznych SIM i świadczenie usług wymiany danych informatycznych z zastosowaniem transmisji pakietowej GPRS (telemetria) dla Policji woj. zachodniopomor...

KIO 3114/20

14.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
Meritum

postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu w drodze postanowienia wydanego na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron, na podstawie art. 187 ust. 8 oraz art. 192 ust. 1 zdanie drugie ustawy pzp. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści ‎ art. 187 ust. 8 zdanie drugie ustawy pzp oraz § 5 ust. 1 pkt 3a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r....

KIO 3145/20

14.12.2020 postanowienie
odrzucone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
Meritum

postanowienia z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 3145/20 Zamawiający – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, ul. C. K. Norwida 34, 50-950 Wrocław, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Wykonanie robót budowlanych poniżej Stopnia Wodnego Malczyce zgodnie z decyzją nr I-H-116/15”, ogłoszone w dniu 7 sierpnia 2020 r....

KIO 3097/20|KIO 3112/20

14.12.2020 wyrok
uwzględnione
Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie
Meritum

W punkcie 15 SIWZ dotyczącym sposobu obliczenia ceny Zamawiający zamieścił m.in. następujące postanowienia: 15.1. Cena Oferty zostanie wyliczona przez Wykonawcę w oparciu o kosztorys ofertowy. Wykonawca wybiera właściwy dla zadania (część) na które składa ofertę. Zamawiający zamieszcza w Tomie IV gotowy kosztorys i zaleca jego wykorzystanie. 15.2. Kosztorys, o którym mowa w pkt 15.1....