Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 3144/20

21.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Piaseczno
Meritum

Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego przystąpił wykonawca J. P., prowadząca działalność gospodarcza pod firmą Solartime J. P., ul. Kilińskiego 5, 26-630 Jedlnia-Letnisko. Pismem z dnia 21 grudnia 2020 r. zamawiający oświadczył, że uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu oraz wniósł o umorzenie postępowania odwoławczego....

KIO 3266/20

21.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Ustroń
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem posiedzenia, a jako że przystępujący do postępowania odwoławczego wykonawca nie wniósł sprzeciwu, stwierdziła, iż zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 186 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 186 ust....

KIO 3183/20|KIO 3185/20

21.12.2020 wyrok
uwzględnione
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Meritum

Sygn. akt: KIO 3183/20 Odwołanie podlegało uwzględnieniu. Zamawiający nie sprecyzował w treści wezwania do złożenia wyjaśnień, jakie dokładnie elementy powinny stanowić przedmiot wyjaśnień. Skierowane do Wykonawcy Apis Polska sp. z o.o. wezwanie ma charakter ogólny, stanowi przepisanie jednego z artykułów ustawy Prawo zamówień publicznych. Z całą pewnością Zamawiający nie wyartykułował, że oczekuje od Wykonawcy przedstawienia kalkulacji....

KIO 3039/20|KIO 3041/20

21.12.2020 wyrok
oddalone
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk
Meritum

żadne z odwołań nie zasługuje na uwzględnienie. Czynnościom Zamawiającego odwołujący Hochtief zarzucił naruszenie art. 91 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych w związku z rozdziałem XIV ust. 2 podpunkt b) specyfikacji istotnych warunków zamówienia w zw. z art. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez nieuzasadnione przyjęcie, że inwestycja „Zaprojektowanie i budowa Zespołu Jednostek Skarbowych przy ul....

KIO 3345/20

21.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Meritum

W odniesieniu do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 1, 15-089 Białystok (dalej „zamawiający”) w trybie przetargu nieograniczonego na „ Budowę Centrum Prewencji i Medycyny Spersonalizowanej oraz Centrum Genomu wraz z zagospodarowaniem terenu, przebudową sieci podziemnych, rozbiórką budynku byłej pralni i uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie ” wykonawca Budimex S.A., ul. Siedmiogrodzka 9,...

KIO 3148/20|KIO 3217/20

21.12.2020 wyrok
uwzględnione
Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
Meritum

Odwołania, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołujących wpisu, podlegają rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazali Zamawiającemu kopie niniejszych odwołań. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymują się uprawnieniem do korzystania ‎ ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3115/20|KIO 3116/20

21.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Prokuratura Krajowa w Warszawie
Meritum

Zamawiający  Prokuratura Krajowa  prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Dostawa drukarek biurkowych, skanerów, drukarek i czytników kodów kreskowych w ramach projektu „Rozwój Systemu Digitalizacji Akt Postępowań Przygotowawczych w Sprawach Karnych (iSDA 2.0) . Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 3146/20

21.12.2020 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Ministerstwo Finansów
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, iż Odwołujący Kapsch jako wykonawca zainteresowany ubieganiem się o przedmiotowe zamówienie oraz deklarujący potencjał do jego realizacji, wykazał interes ‎ w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy...

KIO 3147/20

21.12.2020 wyrok
oddalone
Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
Meritum

Pismem z 30 października 2020 r. zamawiający zwrócił się do odwołującego o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów dotyczących ceny złożonej oferty - w szczególności w zakresie: 1) oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo sprzyjających warunków wykonywania zamówienia dostępnych dla wykonawcy, oryginalności projektu wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę albo m...

KIO 3187/20

21.12.2020 wyrok
oddalone
Tauron Wydobycie Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwotę określoną ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi art. 189 ust....