Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 3405/20

31.12.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Aleksandrów Łódzki
Meritum

Zamawiający – Gmina Aleksandrów Łódzki, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. „Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu gminy Aleksandrów Łódzki” Numer referencyjny: ZP.271.23.2020 (dalej „Postępowanie”), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 20 listopada 2020 r. pod nr 2020/S 227-558257-2020....

KIO 3427/20

31.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad , Oddział w Warszawie
Meritum

Zamawiający - Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Warszawie, ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa , prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „ Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku obw. Siedlec – węzeł Cicibór (z węzłem), Odcinek VIII od km ok. 598+216 do km ok. 610+722 o długości około 12,506 km”....

KIO 3244/20

31.12.2020 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Na wstępie Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W związku z przedmiotowym ustaleniem Izba uznała za niezasadny wniosek zamawiającego o odrzucenie odwołania z uwagi na jego wniesienie przez podmiot nieuprawniony w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, tzn....

KIO 3221/20

31.12.2020 wyrok
uwzględnione
Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Meritum

Odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp. Następnie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj....

KIO 2274/20

31.12.2020 wyrok
oddalone
Gmina Słupsk
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu specjalistycznego do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej dla zadania Gospodarka cyrkulacyjna w oczyszczalni ścieków wraz z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Słupsk współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2020/S 112-271279....