Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 3253/20

22.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Jednostka Wojskowa Nr 6021
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu ‎ przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza ‎ lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 31/21

22.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe”, Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) {dalej: „ustawa pzp” lub „pzp”} w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zama...

KIO 3315/20

22.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 3a ustawy w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przystąpił po...

KIO 3534/20

22.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
2 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Stosownie do art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. (Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań odwoławczych i postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2021 r., oraz do właściwości sądów w sprawach skarg wniesionych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy dotychczasowe....

KIO 3461/20

22.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Meritum

Odwołania zostały wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843.), [ustawa Pzp lub Pzp] przez zamawiającego: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, którego przedmiotem jest: „Budowa budynku dydaktyczno-administracyjnego pn. „Centrum Przestrzeni Innowacyjnej” przy ul. Batorego 8 w Warszawie”....

KIO 3442/20

22.01.2021 wyrok
oddalone
Przeworska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.
Meritum

można wywieść następujące zarzuty: 1. niespełnienie przez Konsorcjum Agrobonus wymogów specyfikacji istotnych warunków zamówienia ze względu na to, że decyzja na odzysk, którą przedłożyło Konsorcjum Agrobonus, nie może być zastosowana w okresie zimowym, ponieważ rekultywacja terenu nie jest wtedy możliwa i dopuszczalna, ponadto nie ma możliwości stosowania tego typu odzysku, gdy temperatura jest ujemna, a gleba zamarznięta, zaś teren składowiska nie jest „zamknięty”, gdyż decyzja została wydana...

KIO 3480/20

22.01.2021 wyrok
oddalone
Polska Akademia Nauk
Meritum

W związku z tym, że postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostało wszczęte przed 1 stycznia 2021 r., jest ono prowadzone na podstawie przepisów ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.), stosownie do art. 90 ust. 1 ustawy z 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę ‒ Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020 z późn....

KIO 3507/20

22.01.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie
Meritum

Zamawiający - Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na sprzątanie i utrzymanie w czystości budynku oraz posesji należących do Sądu Rejonowego w Dzierżonowie. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), zwanej dalej „Pzp”....

KIO 3387/20

22.01.2021 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Z art. 179 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego....

KIO 19/21

22.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Gospodarki Odpadami S.A.
Meritum

Zakład Gospodarki Odpadami Spółka Akcyjna z siedzibą w BielskuBiałej (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „odbiór i zagospodarowanie komponentów do produkcji RDF ‎ z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w BielskuBiałej , nr referencyjny: 16/ZP/ZGO/2020. Ogłos zenie o zamówieniu zostało opublikowane 20 listopada 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2020/S 227-557882....