Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 88/21

28.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Polska Grupa Górnicza S.A
Meritum

W odniesieniu do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego przez Polską Grupę Górniczą S.A. z siedzibą w Katowicach (40-039) przy ul. Powstańców 30 (dalej „zamawiający”) w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę zgrzebeł do przenośników zgrzebłowych dla Oddziałów Polskiej Grupy Górniczej S.A. wykonawca Famur S.A. z siedzibą w Katowicach (40-698) przy ul....

KIO 30/21

28.01.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Biblioteka Śląska w Katowicach
Meritum

Odwołujący – Integrated Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 27 stycznia 2021 r., przed otwarciem rozprawy, cofnął odwołanie wniesione 4 stycznia 2021 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę platformy serwerowej, systemu backupu, macierzy dyskowych, urządzeń sieciowych na potrzeby projektu pn.: Śląskie Digitarium. Dygitalizacja i udostępnianie zasobów instytucji kultury województw.”, prowadzonym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach....

KIO 3516/20

28.01.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Nadleśnictwo Grodziec
Meritum

powyższe jest równoważne z rezygnacją z prawa do wniesienia sprzeciwu wobec uwzględnienia przez Zamawiającego zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Dostrzeżenia wymaga, że posiedzenie z udziałem stron i uczestników postępowania jest tą fazą postępowania odwoławczego, która bezpośrednio poprzedza rozprawę....

KIO 22/21

28.01.2021 wyrok
oddalone
Instytut Psychiatrii i Neurologii
Meritum

Zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020) [dalej: ustawa Pwu), do postępowań odwoławczych, o których mowa w uchylanej ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. (dalej: ustawa Pzp), wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 3544/20

28.01.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Meritum

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „Dostawa i wdrożenia infrastruktury sprzętowej oraz szpitalnego systemu informatycznego (SSI) ”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 21 grudnia 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2020/S 248-616673. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r....

KIO 3488/20

28.01.2021 wyrok
oddalone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy istotne znaczenie miały artykuł 186 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz art. 24 ust. 1 pkt 16 i 17 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z artykułem 186 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławcze...

KIO 3471/20

28.01.2021 wyrok
oddalone
Gmina Zbrosławice
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. Izba stwierdza, że nie zachodzą przesłanki określone w art. 189 ust. 2 Pzp , których zaistnienie skutkowałoby odrzuceniem odwołania. W ocenie Izby odwołujący wypełnił łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp , to jest odwołujący wykazał posiadanie interesu w uzyskaniu rozpoznawanego zamówienia oraz odwołujący wykazał wystąpienie możliwości poniesienia szkody przez odwołującego ....

KIO 26/21

28.01.2021 wyrok
oddalone
Gmina Lublin, Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, w imieniu i na rzecz których działa Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie
Meritum

Mając na uwadze treść art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020), do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r., stosuje się przepisy ustawy, o której mowa w art....

KIO 3483/20

28.01.2021 wyrok
uwzględnione
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie działający przez Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach
Meritum

Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, dostawę, wdrożenie, uruchomienie Modułów Rozproszonych w pasie drogowym dróg wyszczególnionych poniżej oraz integrację ich z Systemem Centralnym KSZR wraz z usługami rozwoju oraz wsparcia i utrzymania wszystkich elementów Systemu. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część 1 - w Oddziale GDDKiA w Gdańsku i w Olsztynie - drogi S6 i S7 oraz CZR Dworek, Część 2 - w Oddziale GDDKiA w Katowicach - drogi A1, A4, S1 i DK 1 oraz CZR Zabrze Kończyce...

KIO 41/21

28.01.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Politechnika Wrocławska
Meritum

Zamawiający – Politechnika Wrocławska – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Wdrożenie systemu zarządzania uczelnią w obszarze procesów dydaktycznych w ramach projektu pn. Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej . Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....