Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 253/21

08.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Muzeum Narodowe w Krakowie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego, co powoduje jego zakończenie bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy nPzp umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia zgodnie z art. 568 pkt 3 ustawy nPzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i 575 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 34/21

08.02.2021 wyrok
uwzględnione
Oświetlenie Uliczne i Drogowe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Izba ustaliła, co następuje: Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania, a odwołujący posiadał legitymację do wniesienia odwołania zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 ustawy Pzp (podlegającą badaniu na dzień jego złożenia)....

KIO 71/21

08.02.2021 wyrok
uwzględnione
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. w Bogdance
Meritum

Na wstępie należy zaznaczyć, iż w przypadku odwołań wniesionych po 31 grudnia 2020 r., a dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r., stosowanie do art. 92 ust. 2 ustawy z dn. 11 września 2019 r. przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2020) zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dn. 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz....

KIO 3538/20

08.02.2021 wyrok
oddalone
12 Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie
Meritum

Z ppkt. 14.4 SIWZ wynikało, że „Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który sporządzi Tabelę Elementów Scalonych niezgodnie ze wzorem przekazanym wraz z Zaproszeniem do składania ofert”. Zgodnie z treścią Tabeli Elementów Scalonych, w pozycji: „Budowa budynku” w kolumnie pod nazwą udział procentowy Zamawiający wskazał: „nie więcej niż 45% wartości oferty”....

KIO 266/21

08.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie działający przez Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Zamawiający - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie działający przez Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Projekt i budowa obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61”, numer referencyjny: GDDKiA.O.WA.D-3.2411.68.2020....

KIO 160/21

08.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

W dniu 8 lutego 2021 r., tj. przed otwarciem rozprawy w sprawie odwoławczej, Odwołujący - Nexus Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 8 lutego 2021 r. zawierające oświadczenie ww. wykonawcy o cofnięciu odwołania wniesionego w dniu 11 stycznia 2021 r....

KIO 46/21

08.02.2021 wyrok
uwzględnione
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie jest zasadne. W ocenie Izby zostały wypełnione łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest posiadania interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz wystąpienia możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba stwierdza, że nie zachodzą przesłanki określone w art. 189 ust. 2 Pzp, których zaistnienie skutkowałoby odrzuceniem odwołania....

KIO 118/21

08.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Meritum

Stosownie do art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych, do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań ‎ o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy, o której mowa w art. 1. Zgodnie z ww....

KIO 83/21

08.02.2021 wyrok
uwzględnione
Tramwaje Śląskie S.A.
Meritum

Zgodnie z treścią Rozdziału XIV pkt 5.3.2 SIWZ określającego kryterium oceny ofert w podkryterium: kierownik robót elektrycznych, wykonawca mógł otrzymać dodatkowe punkty, jeżeli wykazał, że osoba wyznaczona do realizacji zamówienia na stanowisku kierownika robót elektrycznych, posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, w okresie ostatnich 10 lat pr...

KIO 95/21

08.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Meritum

Stosownie do art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych, do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań ‎ o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy, o której mowa w art. 1. Zgodnie z ww....