Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 220/21

18.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
LOTOS Petrobaltic Spółka Akcyjna
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego – LOTOS Petrobaltic S.A. z siedzibą w Gdańsku na zawarcie umowy ramowej na dostawę żywności na potrzeby platform wiertniczo-wydobywczych Zamawiającego (nr postępowania LPB/ZP-2/2020) , ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich w dniu 27 lipca 2020 r., 2020/S 143-352702, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej dla zadań nr 1, 2, 3 i 4 oraz odrzucenia oferty w zadaniu nr 1, wniesione zostało w...

KIO 200/21

18.02.2021 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Gdańsk - Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Meritum

Na wstępie należy zaznaczyć, iż w przypadku odwołań wniesionych po 31 grudnia 2020 r., a dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r., stosowanie do art. 92 ust. 2 ustawy z dn. 11 września 2019 r. przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2020) zastosowanie znajdują przepisy ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz....

KIO 269/21

18.02.2021 wyrok
uwzględnione
Gminna Gospodarka Komunalna Dobroszyce Sp. z o.o.
Meritum

Mając na uwadze treść art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020), zgodnie z którym do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art....

KIO 333/21

18.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Sobótka
Meritum

Zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020) [dalej: ustawa Pwu), do postępowań odwoławczych, o których mowa w uchylanej ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. (dalej: ustawa Pzp), wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 290/21

18.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu
Meritum

powyższe jest równoważne z rezygnacją z prawa do wniesienia sprzeciwu wobec uwzględnienia przez Zamawiającego całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Zauważyć bowiem należy, że posiedzenie z udziałem stron i uczestników postępowania jest fazą postępowania odwoławczego, która bezpośrednio poprzedza rozprawę....

KIO 241/21

18.02.2021 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu
Meritum

Do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zastosowanie miały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”. Stosownie bowiem do 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań o udzielenie zamówienia, o których mowa w ustawie uchylanej w art....

KIO 208/21|KIO 213/21

18.02.2021 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejską Rumia
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa i montaż systemów fotowoltaicznych wraz z systemem monitorowania dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Rumia i w Gminie Szemud. Zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, dalej „SIWZ”, w pierwotnym brzmieniu Zamawiający w załącznikach A_1 oraz A_2 do Programu Funkcjonalno - Użytkowego wymagał, aby wykonawcy wraz z ofertą przedłożyli symulacje pracy poszczególnych instalacji....

KIO 224/21

18.02.2021 wyrok
uwzględnione
Centralny Port Komunikacyjny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Izba uznała, że odwołujący wykazał ziszczenie się przesłanki wniesienia odwołania, o której stanowi art. 505 ust. 1 ustawy pzp, jaką jest interes w uzyskaniu zamówienia i ryzyko poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Żądanie przez odwołującego nakazania unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia tylko pozornie może budzić wątpliwość co do zamiaru uzyskania zamówienia przez ten podmiot....

KIO 218/21

18.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Dostawę sprzętu komputerowego dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie” z podziałem na części , nr referencyjny: KZGW/KIT/120/2020. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu dnia 13 października 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2020/S 199-481947....

KIO 189/21

18.02.2021 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, celem którego jest zawarcie umowy ramowej na zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem na potrzeby funkcjonariuszy i pracowników Policji. Zamówienie dotyczy m.in. dostawy komputerów PC typ 1- biurowy oraz komputerów typ 2- wydajny....