Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 583/21

09.03.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem posiedzenia i stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 522 ust. 1 ustawy z dnia ‎ 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 575 ust. 6 ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych oraz § 2 ust....

KIO 536/21

09.03.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kalisz Pomorski
Meritum

Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kalisz Pomorski zwane dalej: „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r., poz....

KIO 598/21

09.03.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Olsztyn
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem posiedzenia, zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. poz. 2019 z późn. zm.), stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji. Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 409/21

09.03.2021 wyrok
uwzględnione
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Meritum

Do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zastosowanie miały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”. Stosownie bowiem do 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań o udzielenie zamówienia, o których mowa w ustawie uchylanej w art....

KIO 494/21

09.03.2021 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
Meritum

‎ co następuje: Na wstępie zaznaczenia wymaga, iż w związku z tym, że postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostało wszczęte przed 1 stycznia 2021 r., jest ono prowadzone na podstawie przepisów ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. ‎ z 2019 r., poz. 1843 ze zm., dalej „ustawa Pzp”), stosownie do art. 92 ust. 1 ustawy z 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę ‒ Prawo zamówień publicznych (Dz. U. ‎ z 2019 r. poz....

KIO 480/21

09.03.2021 postanowienie
odrzucone
Centralny Ośrodek Informatyki
Meritum

Przedmiotowe postępowanie dotyczy zamówienia na dostawę o wartości szacunkowej wyższej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy P.z.p. (tzw. „progi unijne”). Zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz....

KIO 150/21

09.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla Zadania „Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki - Krasnystaw i 56 Wólka Orłowska - Zamość - Tomaszów Lubelski - Bełżec" . Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 326/21|KIO 468/21

09.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Zamawiający – Centrum Informatyki Resortu Finansów z siedziba w Radomiu, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.; dalej: „Pzp”) o zawarcie umowy ramowej w trybie przetargu nieograniczonego na: „Dostawę komputerów typu AiO wraz z oprogramowaniem, komputerów stacjonarnych wraz z oprogramowaniem i tabletów graficznych wraz z oprogramowaniem”....

KIO 508/21

09.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający - Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Lubaniu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbudowa obiektów Centrum Utylizacji Odpadów w formule "zaprojektuj i wybuduj" wraz z zakupem linii technologicznych w ramach projektu pn. „Rozbudowa Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu o infrastrukturę podstawową do przyjmowania ‎ i sortowania odpadów komunalnych oraz o niezbędną infrastrukturę towarzyszącą ‎ na potr...

KIO 338/21

09.03.2021 wyrok
uwzględnione
Gmina Czarnia
Meritum

Z uwagi na datę wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszej sprawie (tj. 16.12.2020 r.) ma zastosowanie art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2020 ze zm.), który stanowi, że do postępowań o udzielenie zamówienia, o których mowa w ustawie prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r., wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2021 r....