Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 509/21

11.03.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Związek Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej
Meritum

Izba wskazuje, że zgodnie z treścią art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2020, dalej: ustawy wprowadzającej), do postępowań odwoławczych i postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielnie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r....

KIO 466/21

11.03.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu
Meritum

Stosownie do art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy, o której mowa w art....

KIO 590/21

11.03.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Związek Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej
Meritum

Związek Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej w Drawsku Pomorskim (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej: „ustawa Pzp” ‎ w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego na Nadzór Inwestorski dla zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m....

KIO 518/21

11.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.
Meritum

Odwołujący – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „MELIOREX” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 8 marca 2021 r., przed otwarciem rozprawy, cofnął odwołanie wniesione 15 lutego 2021 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Zadanie IV.2 Budowa Kolektora Wiślanego – etap I”, prowadzonym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie Spółkę akcyjną, ogłoszonym 28 października 2020 r....

KIO 557/21

11.03.2021 wyrok
uwzględnione
Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Izabelin Mokre Łąki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Mając na uwadze treść art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020), zgodnie ‎ z którym do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art....

KIO 464/21

11.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PGE Energia Odnawialna S.A.
Meritum

Zamawiający – PGE Energia Odnawialna S.A. z siedzibą w Warszawie prowadzi p ostępowanie w trybie negocjacji z ogłoszeniem, w sprawie sektorowego zamówienia publicznego na „Modernizację systemów zabezpieczeń technicznych w Oddziałach PGE Energia Odnawialna S.A.” (nr referencyjny postępowania: POST/EOD/EOD/BM/00103/2019) dalej: „Postępowanie”. Postępowanie prowadzone jest na podstawie Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r., poz....

KIO 560/21

11.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Eko-Region Sp. z o.o.
Meritum

W dniu 9 marca 2021 roku wykonawca ESE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Warszawie cofnął odwołanie wniesione w dniu 22 lutego 2021 roku. Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.), Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 363/21

11.03.2021 wyrok
oddalone
Zespół Przedszkoli w Mierzynie
Meritum

Do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), Stosownie bowiem do 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań o udzielenie zamówienia, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2021 r....

KIO 454/21

11.03.2021 wyrok
oddalone
Gmina Międzybórz
Meritum

Mając na uwadze treść art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020), zgodnie z którym do postępowań odwoławczych oraz postępowań toczących się wskutek wniesienia skargi do sądu, o których mowa w ustawie uchylanej w art....

KIO 542/21

11.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu sp. z o.o.
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 11 marca 2021 r. odwołujący - wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: Eggersmann Anlagenbau GmbH, Max-Planck Strasse 15, 33428 Marienfeld, Niemcy, G. F. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Firma Budowlana EUROBUD G. F. - cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu sp. z o.o....