Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 1726/21

15.07.2021 wyrok
uwzględnione
Komenda Stołeczna Policji
Meritum

Zamawiający: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie, którego przedmiotem jest „Wykonania dokumentacji projektowej dla modernizacji elewacji Pałacu Mostowskich”. Ogłoszenie zamieszczono w DZ.U.U.E. 2021/S 074-188261 z dnia 16.04.2021 r. Odwołujący: TPF Sp. z o.o. w Warszawie wniósł odwołanie wobec czynności i zaniechań podjętych przez Zamawiającego w toku postępowania....

KIO 1493/21

15.07.2021 wyrok
oddalone
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. W pis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Ni e została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby w sprawie nie zostało wykazane, że do postępowania nie mają zastosowania przepisy ustawy Pzp. W związku z tym Izba nie uwzględniła wniosku Zamawiającego o odrzucenie odwołania na podstawie art. 528 pkt 1 ustawy Pzp, postawionego m.in....

KIO 1654/21

15.07.2021 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Meritum

IX. Warunki udziału w postępowaniu. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają niżej określone warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 2) zdolności zawodowej: wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – wykonał należycie minimum dwie roboty budowlane dotyczące obiektów kubaturowy...

KIO 1707/21

15.07.2021 wyrok
oddalone
Gmina Olsztynek
Meritum

Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest w oparciu o przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.), dalej jako „ustawa Pzp”. Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 nowej ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest uczestnikiem postępowania o udzielenie zamówienia i ma interes w jego uzyskaniu....