Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 2450/21

20.09.2021 wyrok
uwzględnione
Teatr Rozmaitości
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług obsługi prawnej związanych z realizacją zadania inwestycyjnego „Budowa Teatru Rozmaitości”. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług obsługi prawnej w zakresie podstawowym/gwarantowanym w wymiarze nie mniejszym niż 30 godzin miesięcznie oraz nie większym niż 90 godzin miesięcznie, natomiast w zakresie opcjonalnym w wymiarze nie mniejszym niż 30 godzin miesięcznie oraz nie większym niż 100 godzin miesięcznie....

KIO 2263/21

20.09.2021 wyrok
uwzględnione
Gmina Polanica - Zdrój
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, #x200e o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2617/21

20.09.2021 postanowienie
odrzucone
Gmina Cieszyn
Meritum

Izba ustaliła, że w dniu 24 czerwca 2021 r. Zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu oraz dokumenty zamówienia (w tym SWZ i projekt zamienny) na stronie . Powyższe zostało również potwierdzone przez Zamawiającego w piśmie z dnia 8 września 2021 r. W pkt 3.2 SWZ „Opis przedmiotu zamówienia” Zamawiający sprecyzował: „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia (część ogólna) oraz załącznik nr 7a do SWZ - dokumentacja projektowa na którą sk...

KIO 2430/21

20.09.2021 wyrok
oddalone
Gmina Rzgów
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Osiecza Pierwsza, Osiecza Druga, Sławsk (zadanie 1) oraz Grabienice, Rzgów Drugi (zadanie 2). Zamawiający dopuścił składanie ofert częściowych. Niniejsze postępowanie odwoławcze dotyczy zadania nr 1. Wartość szacunkowa zamówienia w zadaniu nr 1 wynosi 5.145.463,54 zł netto, co stanowi 6.328.920,15 zł brutto. Średnia arytmetyczna ofert w zadaniu nr 1 wyniosła 5.006.222,43 zł brutto....